życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Porzucony przez żonę. Straty materialne

Jak widać na powyższej ilustracji, dwudniowy szalony bunt z wypadem do puszczy przyniósł straty materialne. Porzucony przez żonę moralnych nie liczy. Po pierwsze, w dużej części spopieliła się instrukcja obsługi dziecka. Musiała na nią paść iskra z ogniska. Nie wiemy, jak do tego doszło. Zbyt zajęci byliśmy roztrząsaniem dylematu, czy rodzice powinni dziecku płacić za sprzątanie. Córka uważa, że tak. Ja ze swoim zdaniem czekam na przyjazd żony.

Po drugie, zaginęła nam kurtka czarna dziecięca, z kokardą na piersi. Mogła zostać w lesie, przy kupie dzikiego zwierza, którą tam odkryliśmy, mogła spłonąć w ognisku, choć to najmniej prawdopodobne. Najpewniej jednak spoczywa gdzieś tu, wśród tej orgii jesiennych barw.

Po trzecie, fasola nie wyrosła. Hodowaliśmy ja równolegle z rzeżuchą teściowej, żeby dostać szóstkę z przyrody. Rzeżucha wyrosła, fasola nie. Dziecko dostało więc szóstkę za rzeżuchę, która wyhodowała teściowa.
Mam z tego powodu kaca moralnego, gdyż stopień powinien być  za pracę dziecka. Córka w ogóle się tym nie przejmuje. Gdyby, co nie daj Boże, nauczycielka przyrody czytała tego bloga, proszę Panią, bardzo przepraszam, ale to się wszystko da jeszcze naprawić. Fasola, posadzona własnoręcznie przez Werkę  nadal rośnie. Mam nadzieję, że wyrośnie, wtedy wątpliwości moralne przestaną ugniatać moje sumienie. A szóstka będzie zasłużona.
A gdyby fasoli było mało, to donoszę, że dojrzały nam na tarasie październikowe truskawki. Cud prawdziwy o tej porze roku. Albo anomalia przyrodnicza. Weronka może przynieść na lekcję przyrody.

Pozostało nam półtora dnia funkcjonowania z nadpaloną instrukcją obsługi dziecka. Wot kakaja żyzń. Strach przed księdzem gejem

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 5 października 2015 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,699,016 hits
%d blogerów lubi to: