życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Strach przed księdzem gejem

W czasie, gdy razem z córką przez dwa dni w odludnym miejscu zmagałem się z przyrodą, jeden polski ksiądz pojechał do Watykanu, gdzie ujawnił, że jest gejem. Z tego powodu zrobił się skandal taki, że jak wróciliśmy media o niczym innym nie mówiły. Wszyscy tego księdza potępiali, albo się na niego oburzali. A niektórzy nawet (patrz redakcja Tygodnika Powszechnego) tłumaczyli się ze znajomości z nim.To typowe reakcje wywołanie strachem. Wynika z nich, że w polskim Kościele strach przed księdzem gejem jest większy niż przed księdzem pedofilem. Nie przypominam sobie bowiem, żeby przypadki pedofilii wśród naszych duchownych wzbudzały aż takie powszechne potępienie.
Najgłośniej na księdza Charamsy oburzali się politycy. Nawet ci, którzy publicznie geja tolerują (prywatnie bywa z tym różnie). Ich „nie” dla księdza geja wynika z takiego oto oglądu rzeczywistości: Nie każdy musi być księdzem. Kiedy ksiądz wybierał kapłaństwo, wiedział na co się decyduje, itp. Zatem niech teraz w Watykanie nie jęczy, że dla takiego geja jak on nie ma miejsca przy ołtarzu.
Wszystkie te argumenty są kulawe. A to dlatego, że kapłaństwo to nie jest zawód ciecia przy kościele, tylko powołanie. Tak naucza Kościół. Kapłaństwo to sakrament, a nie praca na etat. Do kapłaństwa powołuje Bóg. Jeżeli zatem Polacy wierzą w naukę Kościoła, to powinni mieć pretensje do Boga, że ich takim kapłanem obdarował. Może żeby ten biedny naród kolejny raz (jak Żydów) doświadczyć.
Raczej możemy wykluczyć to, że Bóg, kiedy powoływał księdza Charamsy do kapłaństwa, nie wiedział o jego preferencjach płciowych. Bóg jest Wszechwiedzący, więc skoro w momencie przyjmowania święceń kapłańskich nie poraził go gromem, musiał się na taki obrót rzeczy godzić. Czyli o pomyłce nie może być mowy. Niewykluczone, że ksiądz w momencie powołania miał wątpliwości, ale przecież z Bogiem się nie dyskutuje. O czym świadczy przypadek biblijnego Jonasza, który za nieposłuszeństwo Bogu zapłacił uwięzieniem między rybimi kiszkami a pęcherzem pławnym.
Księża ujawniają preferencje seksualne

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 5 października 2015 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,694,792 hits
%d blogerów lubi to: