życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Zmieniam płeć. Wielki Zderzacz Hadronów

Żona mego kolegi, osoba wielu talentów, tak ujmuje różnice między mężczyzną a kobietą. – Mózg mężczyzny – mówi – składa się w uproszczeniu z dwóch komórek. Komórki te, kiedy mają jakiś problem do rozwiązania, poszukują się wzajemnie po całym mózgu. Trwa to dość długo. W związku z tym mężczyzna może skupić się tylko na jednym problemie, który musi rozwiązać. Mózg kobiety to jest natomiast cała kopalnia komórek. I komórek w niej tyle, ile węgla na przodku. Niezliczone ilości. Komórki te są w ciągłym ruchu. Bez przerwy się zderzają, w związku z tym kobieta ma mnóstwo problemów do rozwiązania jednocześnie. Czy coś to Wam przypomina? Oczywiście, jest to Wielki Zderzacz Hadronów.  Żona kolegi jest mądrą kobietą, więc z pewnością wie, co mówi.

W praktyce wygląda to tak:
Ona: – Słuchaj, czy możesz mi wyjaśnić, o co chodzi  w „Czarodziejskim flecie”?
Uwaga! Nie wiadomo, czy rzeczywiście nie wie, czy tylko daje mu szansę, żeby się przed nią popisał.
On, cały szczęśliwy, bo jego dwie komórki akurat to wiedzą, Tylko musi trochę odczekać zanim się ze sobą zderzą, żeby mógł błysnąć swą wiedzą o masonerii, o jej symbolach i o tym, że genialny librecista Ponti przy tej operze z Mozartem nie współpracował, więc literacko wyszło duże G. Zatem już, już ma to na końcu języka, bo te komórki dotarły do siebie, już otwiera usta, kiedy ona mówi, kochanie, czytałeś już najnowszą książkę Pilcha?
Załamka, totalna. Ona w ogóle na jego odpowiedź nie czekała. Oczywiście, że nie czekała. Jej szare komórki zdążyły się odbić już ze sto razy, zanim jego dotarły mozolnie do siebie. Już przeanalizowała ze sto problemów i nie ma czasu czekać na jego ociężałego Mozarta.
Mam wspaniałą znajomą, umysł wybitny, pracuje szybciej niż Wielki Zderzacz Hadronów. Jej szare komórki śmigają z prędkością światła. Uwielbiam z nią rozmawiać. Dlatego, że jak ona zadaje pytanie, w ogóle nie czeka na moją odpowiedź. Dzięki temu mogę uchodzić w jej oczach za człowieka inteligentnego, znającego odpowiedź na każde pytanie. Tymczasem jest tak, że gdy ona zadała dziesiąte pytanie, ja usiłowałem zrozumieć, o co chodzi w pierwszym.
Wychodzi więc na to, że aby zmienić pleć, musiałbym rozmnożyć te dwie komórki. Raczej nie jestem w stanie stać się drugą Grodzą, która kiedy była Grodzkim już musiała mieć mózg kobiety.
Zmieniam płeć
Zmieniam płeć.Grają Mozarta
Porzucony przez żonę

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 10 października 2015 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Najczęsciej klikane

  • Brak

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,699,664 hits
%d blogerów lubi to: