życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Zmieniam płeć. "Playboy" nie dla mnie

Niestety. „Playboy” już nie dla mnie, nawet po zmianie płci. Na rozkładówkę w nim nie trafię. Właśnie ogłosili, że magazyn rezygnuje ze zdjęć nagich kobiet.. Informacja, którą cytuję za licznymi mediami, prawie we wszystkich jest taka sama, brzmi: „Przez dekady kojarzony właśnie z nagością magazyn chce teraz walczyć o czytelnika bardziej ambitnymi tekstami”.

No to super. Jaki tekst jest ambitniejszy od zdjęcia nagiej panienki. Kiedyś znałem kilku czytelników „Playboya”. Dla nich akurat każdy był ambitniejszy, bo oni nie kupowali tego pisma po to, żeby go czytać.
Druga część informacji brzmi tak: „Playboy” ma nadal zamieszczać zdjęcia atrakcyjnych modelek, ale nie w negliżu. Założyciel i długoletni redaktor naczelny, 89-letni obecnie Hugh Hefner, zgodził się ponoć z sugestią zmiany profilu magazynu”.

Czyli jednak nie o ambitniejsze teksty tu idzie, a o ambitniejsze zdjęcia. Jak się okazuje, dla wydawców zdjęcia modelek nie w negliżu są ambitniejsze od w negliżu. Słabo to pojmuję. Może dlatego, że nigdy nie byłem czytelnikiem tego pisma, oglądaczem też nie. Może zatem chodzi o to, żeby ambitne teksty nie wystraszyły oglądaczy, żeby im od razu nie zabrać kroplówki. Niech sobie jeszcze popatrzą na modelki ubrane, zanim zabiorą się za czytanie ambitniejszych tekstów
No i jeszcze ta wzmianka o 89-letnim Hefnerze, że się „ponoć” zgodził na zmianę gołej pupy na pupę w sukience. Dobrze napisali „ponoć”, bo w jego wieku można już nie dostrzegać różnicy.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 13 października 2015 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,699,014 hits
%d blogerów lubi to: