życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Żenada

To co pokazały wczoraj kandydatki na premiera mojego państwa, inaczej jak żenadą nazwać się nie da. Obie, ale to absolutnie obie udowodniły, że najwyższym urzędem, jaki im można powierzyć jest kierownictwo stołówki szkolnej, ewentualnie zakładowej. Przykro mi, może nazwiecie mnie szowinistą, ale dzielenie zupy ze wspólnego kotła, to jest jedyna funkcja, jaką obu panią bym powierzył i to bez gwarancji,. że tej zupy nie porozlewają.

Żadna z pań nie wykazała się, ani niezbędnymi cechami przywódczymi, ani zdolnościami do wywierania wpływu, czyli podstawowymi, zdaniem psychologów, cechami lidera.

Co mnie zaskoczyło? Kompletne nieprzygotowanie się PO do tej debaty. Bo to, że jej nikt nie wygrał, to oczywiste. Ale przegrany jest. Kopacz przegrała, bo jej sztab nie przygotował ciekawego anturażu. Ani na wejście, a zwłaszcza na wyjście, Szydło wychodziła przy wiwatach, a Kopacz tłumiła łzy na korytarzu. Prawie płakała. To płacz nad nieudolnością swoją i swojego sztabu. Płacz nad porażką. Na tym korytarzu Kopacz definitywnie przegrała swoje premierostwo.
Co ciekawe, PO popełniła taki sam błąd, jaki zrobiła po debacie Komorowski – Duda. Duda też wychodził pierwszy przy wiwatach, a Komorowski miał jeszcze do pogadania na korytarzu z dziennikarzami. Wbijcie sobie do głowy peowskie matołki od politycznego wizerunku: Lider, przywódca zawsze wychodzi pierwszy! I zawsze przy wiwatach. Nigdy, ale to przenigdy nie pokazuje publicznie, że ogląda plecy swojego przeciwnika. Amen

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 20 października 2015 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,694,792 hits
%d blogerów lubi to: