życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Wina Tuska

b46014db884adf103f9dcf762c5f0fe1[1]Witold Waszczykowski, pierwszy kandydat na stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Szydło (nie, to nie jest pomyłka) powiedział, ze to wina Tuska, że prezydent Duda pierwsze posiedzenie Sejmu zwołał w tym samym dniu, w którym ma się odbyć szczyt przywódców UE w sprawie uchodźców. W związku z tym, nie ma kto na ten szczyt pojechać.

Dlatego pan Waszczykowski miał następujące pomysły, jak z tej sytuacji wybrnąć. Z samego rana, ledwo wstał i pojawił się w TVN, uznał, że na ten szczyt może pojechać byle kto. Mniej więcej w południe, kiedy mu doniesiono, że byle kogo na szczyt nie wpuszczą (bo wpuszczają tylko przywódców państwowych), wymyślił, że Polskę może tam reprezentować ktoś z przywódców innego państwa z naszego regionu. Informuję, że to pomysł sprawdzony, był lansowany w okresie przedrozbiorowym, kiedy sprawy polskie powierzano w obce ręce, najchętniej w ręce, choć częściej między nogi carycy Katarzyny. Sprawa polska między nogami carycy szybko flaczała.

Na szczęście po kilku minutach poseł Waszczykowski zreflektował się i stwierdził, że rząd Kopacz skłócił się ze wszystkimi przywódcami w naszym regionie, więc chyba żaden nie zgodzi się reprezentować nas na szczycie. Ale ja myślę, że to przesada, że Putin by się zgodził, gdyby go na szczyt wpuścili.

Wyczerpawszy wszystkie swoje możliwości przyszły minister spraw zagranicznych wyznał, że najlepiej jednak będzie, kiedy na szczycie UE będzie nas reprezentowało puste krzesło.

Ponieważ żyję w ustawicznym deja vue, to tym razem muszę przyznać, że coś się jednak w stosunku do poprzedniego okresu zmieniło. Pamiętam bowiem, że za czasów prezydenta Kaczyńskiego to krzesło wydzierali sobie spod .upy premier z prezydentem. A teraz proszę, nikt go nie chce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 6 listopada 2015 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,694,792 hits
%d blogerów lubi to: