życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Płeć mózgu. Okulary. W których wyglądam lepiej?

Najtrudniejsze pytanie w życiu mężczyzny brzmi: Kochanie, w czym wyglądam lepiej? Jest perfidne, bo nie można się od niego wyłgać, tak jak przy pytaniu: Jak w tym wyglądam? Świetnie. I sprawa jest załatwiona. Nie ma szans w przypadku pytania porównawczego. Trzeba wybrać!!!

Miałem to dziś rano, kiedy żona poprosiła mnie o zejście z piętra na dół. Kiedy ściąga mnie na dół, wiem, że sprawa jest poważna. – W których wyglądam lepiej? – zapytała zmieniając przed lustrem okulary.iris-489634_1920

To jest pytanie zamknięte w tym sensie, że nie zawiera odpowiedzi negatywnej. Można wyglądać bowiem tylko dobrze, lub lepiej. Nie ułatwia to jednak zadania. – W obu wyglądasz świetnie – odpowiadam. Nie tylko dlatego, że jest to jedyna bezpieczna (teoretycznie) odpowiedź w takiej sytuacji. Ja rzeczywiście tak uważam. W jednych i drugich wygląda świetnie.
– Ale w których lepiej? W tym momencie bezpieczne odpowiedzi się skończyły. Musisz wybierać. Ryzyko błędu w przypadku dwóch przedmiotów – pięćdziesięcioprocentowe. Bo przecież ona wie, w których wygląda lepiej. Po co więc pyta? Żeby się utwierdzić w swoim wyborze. Jak się nie utwierdzi, mam przechlapane
Gram na czas. Proszę, żeby przymierzała, przyglądam się, namyślam. Potrzebuję tego czasu, żeby wpaść na genialny (jak mi się na początku wydaje) pomysł niewartościujący. Albo raczej wartościujący, tyle, że wyłącznie pozytywnie.
– W pierwszych – mówię – wyglądasz bardziej inteligencko, tak mądrze, dostojnie. A w drugich bardziej filuternie – kończę zadowolony z siebie.
Błąd! Matole! Głupi jesteś, bo nie zauważasz wysyłanych ku tobie sygnałów. Przecież cały czas wysyłała do ciebie sygnały, a ty, durniu, nie umiałeś ich przeczytać, bo zagłębiłeś się w swoim egoizmie, czyli kombinowaniu, co mądrego możesz na temat okularów wymyślić.
Niczego nie wymyślisz, bo wszystko już na ten temat wymyślono. Na drugi raz obserwuj sygnały. Bo przecież powtarzała, i to ze trzy razy, że pierwsze okulary ma już rok na nosie. A rok z perspektywy dizajnerskich okularów to jest czas tak odległy, jak epoka dinozaurów w historii ziemi. To tak jakbyś musiał ocenić, co jest piękniejsze; T rex czy współczesny koń wyścigowy.
Gdybym prawidłowo odczytał sygnały, to bym zrozumiał, że skoro pierwsze okulary mają już rok, to drugie muszą być nowe. I nie ma możliwości, nie ma, nie było i nie będzie, żeby w nowych kobieta wyglądała gorzej niż w starych. Zairis-489633_1920pomnij.
– Jak Magda (koleżanka) zobaczyła moje nowe okulary, to z wrażenia zaniemówiła na dziesięć minut – skwitowała moje nędzne wysiłki intelektualne żona.
– I taka powinna być twoja, głąbie, reakcja – pomyślałem. – Powinieneś zaniemówić na 12 minut (żeby przebić Magdę), wybałuszyć oczy i podziwiać nowe okulary. A na koniec zapytać: Gdzie kupiłaś takie odlotowe (przymiotnik „odlotowy” jest najbezpieczniejszy) okulary?

Drzewo wydyma cię od tyłu

Porzucony przez żonę

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 6 listopada 2015 by in architektura, psychologia, płeć and tagged , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,547,733 hits
%d blogerów lubi to: