życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Hejt narodowy, hejt liberalny

pair-707494_1920Nikt tu nie tęskni, nawet pies

Bóg przebacza. Podobno. Hejt nigdy. Mam taką teorię, że Kuryłę zaszczuli zwolennicy otwartości, przeciwnicy homofobii. Ci sami, którzy gotowi są swoją wrażliwością wspierać na przykład uchodźców, skopali człowieka za to, że pozostawił psa bez opieki.

Na początek wyjaśnię, kim jest, a właściwie kim był Piotr Kuryło. W skrócie był człowiekiem w biegu. Biegał wszędzie, gdzie tylko dało się dobiec. Pokonywał tysiące kilometrów, tygodniami i miesiącami przemierzał te kilometry. W górach, na pustyni, często z kajakiem ciągniętym za sobą, bo po drodze mogła być rzeka. Zawsze, albo prawie zawsze w samotności. Generalnie budził podziw. Ze względu na osiągnięcia, styl bycia, zdrowy sposób życia. Nazwanie go celebrytą byłoby grubą przesadą. Od czasu do czasu gościł na łamach gazet, głównie regionalnych.

Celebrytą został raz. Kiedy zostawił swojego psa pod bramą schroniska dla zwierząt. Przywiązał go przy wejściu, bo schronisko było zamknięte, postawił miskę z wodą, ponieważ był upał i sobie poszedł. Miał maraton, gdzieś w Grecji i nie miał z kim psa zostawić.

Obudził hejt. Ten jeden błąd skazał go na nienawiść. Drzemiącą już pewnie długo, bo generalnie hejt nie znosi tych, którzy żyją tak, jak chcą, realizują swoje marzenia, spełniają się.  Hejt nigdy nie jest spełniony. Próbuje się spełniać niszcząc innych, ale im więcej niszczy, tym bardziej czuje się nienasycony.

Kuryło zgrzeszył, nie ulega wątpliwości. Ale człowiek jest z natury grzeszny. Kuryło zbłądził, ale błądzenie jest rzeczą ludzką. Nie dla hejterów. Próbował jeszcze odpokutować, naprawić swój błąd, chciał odebrać psa ze schroniska. Wszystko na nic. Został napiętnowany.

W mediach, na ekranach telewizorów pojawił się właściwie jako przestępca, synonim zła, nagi, bez żadnej ochrony i prawa do anonimowości. Został skazany bez wyroku. Pedofil krzywdzący dzieci ma w naszych mediach większe prawa do ochrony swoich danych niż Kuryło, który porzucił psa.

Zrobił się wokół niego smród na cały kraj. Porzuciła go żona. Teraz, jak przeczytałem w internecie, pracuje na budowie gdzieś w Wielkiej Brytanii, bo żaden sponsor nie zawiesi loga na synonimie zła. Jeżeli  gdzieś biega, to chyba tylko do pracy. Pokutuje? Nie, bo pokutuje się w czyśćcu, po to żeby się oczyścić. A Kuryło jest w piekle, gdzie grzesznicy trafiają na wieczne potępienie. Zrozumiałem to, gdy przeczytałem komentarze pod tą niewinną notatką o jego losach. Minęło pół roku od grzechu Kuryły, a bluzg nadal miesza się w nich z wymiocinami, plwocina z jadem:

„Żona rozwiodła się z powodu psa? A może zwyczajnie poznała się na takim palancie” – siwywaldi

„Jednego idioty mniej w Polsce -jw

„Ultragnojek” – bolus5555

„A kij mu w oko, Miejmy nadzieję, ze ten degenerat już nie wróci do Polski. Będzie przynajmniej jednego mniej” – jakisgosc

„Nikt tu nie tęskni, nawet pies” -labeo

Dlaczego sądzę, że jest to hejt liberalny? A ściślej lewicowo-liberalny. Dlatego, ze hejt narodowy ma w dupie losy psa. On jest oparty na wartościach narodowych, jest z ludu, blisko ziemi i wsi. A na wsi, jak to na wsi. Gdyby hejt liberalny pofatygował się na wieś, zobaczyłby setki psów traktowanych gorzej niż pies Kuryły. Dla hejtu narodowego przywiązanie psa do budy pozostawionej na przykład na pustym polu przestępstwem nie jest.

Co innego hejt lewicowo-liberalny, który lituje się zarówno nad losem uchodźców, jak i losem psów. Problem tylko ma taki: Nie potrafi przebaczać.

A przecież Kuryło to teraz też uchodźca.

Parszywa czternastka

Czeskie porno

9 comments on “Hejt narodowy, hejt liberalny

 1. pol
  28 listopada 2015

  STOSUNEK DO LUDZI POZAJE SIĘ PO TRAKTOWANIU ZWIERZĄT, WIĘC NIE DZIWIĘ SIĘ ŻE TEGO „człowieka” SPOTKAŁO TO NA CO SAM SOBIE ZASŁUŻYŁ. POSIADANIE PSA , OPIEKA NAD NIM I ODPOWIEDZIALNOŚĆ TO SĄ WIELKIE WZWANIA .MAM NADZIEJĘ ŻE ON NIE MA POTOMSTWA……
  i możesz traktować to jako HEJT , po prostu ty też nie nawidzisz zwierząt

  Polubienie

  • kredek
   28 listopada 2015

   Już masz o mnie opinię, brawo, a kompletnie mnie nie znasz. Ludzi ocenia się nie tylko po stosunku do zwierząt, ale też po stosunku do innych ludzi

   Polubienie

  • Jadwiga J.
   29 listopada 2015

   Uwazam ze pan Kurylo nie popelnil zbrodni. Psa zostawil tam gdzie powinien.Gdzie byli pracownicy tego schroniska, ktorych tam nie bylo

   Polubienie

   • kredek
    29 listopada 2015

    Zbrodni nie. ale błąd tak. Pytanie tylko, dlaczego nie umiemy mu wybaczyć

    Polubione przez 1 osoba

  • aol
   30 listopada 2015

   To niestety nieprawda. Nie ma takiej zależności. Adolf Hitler bardzo kochał swojego psa, podobnie dr Joseph Mengele. Kochał zwierzęta Józef Wissarionowicz Stalin i Lenin. Żaden z nich nie kochał ludzi. Nie ma sensu oplatanie takich bzdur

   Polubienie

   • kredek
    30 listopada 2015

    Dodam, że Himmler chciał zakazać polowań, tak był wrażliwy na cierpienia zwierząt

    Polubienie

 2. de_ent
  26 grudnia 2015

  Nic o Kuryle nie wiesz ale go bronisz bo merdanoe ogonkiem do celebrytow jest czasem opłacalne

  Polubienie

  • Anonim
   3 Maj 2016

   A jaki to celebryta?to zwykły wioskowy pastuch z pod Augustowa

   Polubienie

 3. pacjent
  20 sierpnia 2017

  Jest pani ordynator w Reptach dla której zdziczałe przyszpitalne koty są ważniejsze niż pacjenci. Czy kot wam z kimś się nie kojarzy?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 28 listopada 2015 by in Bez kategorii, internet and tagged , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 4 361 475 hits
%d blogerów lubi to: