życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Za dotknięcie męskiego członka

8139b828b25efc8ea0226c7d3521cc64[1]

Jeżeli twoja żona, w twojej obronie złapie twojego wroga za fiuta, musisz obciąć jej tę rękę, którą tego wyczynu dokonała. Myślę, że Polacy, w dziewięćdziesięciu kilku  procentach chrześcijanie wiedzą, skąd ten przepis pochodzi. Z tą znajomością to oczywiście żart. Z tych 90. procent chrześcijan 99 proc. nie zna Biblii, bo jej nie czyta. A przepis na okaleczenie żony jest właśnie z Biblii. Oto odnośny cytat:

Pwt 25, 11-12 „11. Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i – chcąc wyrwać męża z rąk bijącego – wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, 12. Odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości”.

Ponieważ nie posiadam ilustracji (Biblia też nie) do zobrazowania owego kuriozalnego nakazu, na obrazku występuje nie twoja żona, tylko David obcinający Goliatowi coś więcej niż rękę

Przytaczam ten nakaz w związku z dyskusją (bardziej nawet kłótnią), która toczy się na temat islamu i jego związków z terroryzmem. Związana ona jest i z falą uchodźców i z falą terroryzmu jednocześnie. Nie jest moim zadaniem ani obrzydzanie którejkolwiek z religii, ani wykazywanie wyższości jednej nad drugą. Chcę jedynie pokazać, zwłaszcza tym, którzy kategorycznie twierdzą, że islam z samej swojej istoty (z nakazów Koranu) jest zbrodniczy, że w Biblii znajdziemy również odpowiednie cytaty, które w porównaniu z Koranem wcale „gorzej” nie wypadają. Do napisania tego posta skłoniła mnie akcja młodych Holendrów, którzy „ubrali” Biblię w okładki Koranu i przechodniom na ulicy czytali odpowiednie cytaty, wywołując oburzenie na wyznawców islamu.

 

Przyjrzyjmy się zatem niektórym biblijnym nakazom i zakazom. Cytaty tu przytoczone, zastrzegam, niekoniecznie były cytowane przez Holendrów:

Księga Powtórzonego Prawa 13:13-19

„Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta mówiąc: «Chodźmy, służmy obcym bogom!», których nie znacie – przeprowadzisz dochodzenia, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą”.

Mamy tu wezwanie do mordowania (a nawet do ludobójstwa wszystkich mieszkańców), aczkolwiek z cywilizowanym elementem dochodzenia. Może z tego zalecanego śledztwa wzięła się później inkwizycja.

Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12

„Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi – jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego – nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli”.

Tutaj zalecane jest wymordowanie całej rodziny, gdyby zachciało się jej oddawać cześć innym bogom, niż twój. Jest też instruktażowy sposób wykonania wyroku: kamienowanie

Księga Królewska 10:18-27

„Jehu rozesłał posłańców po całym Izraelu, i przyszli wszyscy wyznawcy Baala. Nie pozostał nikt, kto by nie przyszedł. Weszli więc do świątyni Baala, która wypełniła się od krańca do krańca. Wtedy rzekł do strażnika szatni: «Wyłóż szaty dla wszystkich czcicieli Baala!»; i wyłożył dla nich szaty. Wtedy Jehu wraz z Jonadabem, synem Rekaba, wszedł do świątyni Baala i powiedział do czcicieli Baala: «Przeszukajcie i zobaczcie, czy nie ma tutaj z wami kogoś z czcicieli Jahwe, a są tylko czciciele Baala». Następnie wyszedł, aby złożyć ofiary krwawe i całopalne. Jehu postawił na zewnątrz osiemdziesięciu swoich ludzi i powiedział: «Ktokolwiek by pozwolił ujść komuś z ludzi, których ja wydaję w ręce wasze, płaci życiem swoim za życie zbiega». Kiedy Jehu skończył składać ofiarę całopalną, rozkazał straży przybocznej i tarczownikom: «Idźcie, uderzcie na nich! Niech nikt nie ujdzie!» Więc straż przyboczna i tarczownicy wycięli ich ostrzem miecza, położyli ich trupem i dotarli aż do sanktuarium świątyni Baala. Wynieśli stele świątyni Baala i spalili je. Następnie wyrzucili aszerę świątyni Baala i spalili ją. Potłukli też stele Baala. Wreszcie zburzyli świątynię Baala i zamienili ją na kloaki – aż do dnia dzisiejszego”.

Kiedy w telewizorze pokażą nam, jak barbarzyńscy islamiści burzą bezcenne zabytki świata antycznego, przypomnijmy sobie ten cytat, żeby zauważyć, że nie są oni ani specjalnie oryginalni, ani tym bardziej pierwsi.

Księga Kapłańska 21:9

„Jeżeli córka kapłana bezcześci siebie nierządem, bezcześci przez to swojego ojca. Będzie spalona w ogniu”.

Czyli początek stosów

Księga Powtórzonego Prawa 21:18-21

„Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, i powiedzą starszym miasta: «Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu». Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze”.

W gorącej dziś dyskusji o gimnazjach, można przekornie powiedzieć, że jest to rada dla rodziców  gimnazjalistów.

1 Księga Samuela 15:2-3

„Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły”.

Jest to jeden z licznych fragmentów, w których Bóg nakazuje zemstę na zwierzętach. Zachodzę w głowę, co Bogu zawiniły woły, owce, wielbłądy i osły, że karze je śmiercią za grzechy ludzkie.

Księga Liczb 15:32-36

„Gdy Izraelici przebywali na pustyni, spotkali człowieka zbierającego drwa w dzień szabatu. Wtedy przyprowadzili go ci, którzy go spotkali przy zbieraniu drew, do Mojżesza, Aarona i całego zgromadzenia. Zatrzymali go pod strażą, bo jeszcze nie zapadło postanowienie, co z nim należy uczynić. Pan zaś rzekł do Mojżesza: «Człowiek ten musi umrzeć – cała społeczność ma go poza obozem ukamienować». Wyprowadziło go więc całe zgromadzenie poza obóz i ukamienowało według rozkazu, jaki wydał Pan Mojżeszowi.”

Skoro taka jest kara za zbieranie chrustu, to nic dziwnego, że ortodoksyjni żydzi do dzisiaj boją się w szabat nawet własnoręcznie umyć talerz.

I na koniec „bezpieczna” instrukcja okładania kijem niewolnika:

Księga Wyjścia 21:20-21

„Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością”.

Czyli po pobiciu trzeba przynajmniej przez jeden dzień zadbać o rehabilitację, a potem można sobie odpuścić.

To, co przytoczyłem jest jedynie kroplą w morzu biblijnych zaleceń w kwestii mordowania, gwałcenia, ludobójstwa i innych występków przystojnych wyznawcom Pisma w określonych okolicznościach. To, że dziś chrześcijanie nie urządzają krwawych jatek wyznawcom innych religii (w przeszłości zdarzało się to równie często, jak dziś muzułmańskim terrorystom), nie wynika z tego, że Biblia jest w jakiś znaczący sposób w tej kwestii odmienna od Koranu, a raczej z tego, że współcześni wyznawcy Pisma Świętego nie przejmują się jego zaleceniami.

Dmuchana lalka pod choinkę

Historia jednej .urwy

Czeskie porno

19 comments on “Za dotknięcie męskiego członka

 1. Anonim
  8 grudnia 2015

  Jest jedna zasadnicza różnica. ŻADEN ŻYD nie praktykuje zasad z ks. Powtórzonego Prawa czy V księgi Mojżeszowej,jak wolisz. Nie agituje do stosowania ich nie niewiernych. Izrael to cywilizowany kraj.

  Polubione przez 1 osoba

  • kredek
   8 grudnia 2015

   Dlatego napisałem, że nie chodzi mi o wywyższanie jednej religii nad drugą

   Polubienie

  • wegetarianka
   9 grudnia 2015

   Cywilizowany, powiadasz… No moze nie tak do konca. Owszem, nieortodoksyjna/niereligijna wiekszosc jest cywilizowana, ale slyszy sie od czasu do czasu co wyrabiaja tam religijni fanatycy z pejsami.

   Polubienie

  • Inquisitor
   15 grudnia 2015

   Tak cywilizowany że zamknęli Palestyńczyków w getcie i w tym tylko roku zabili ponad 2000 ludzi. W większości kobiety i dzieci.

   Polubienie

  • Davosa
   28 grudnia 2015

   Bardzo cywilizowany, szczególnie w stosunku do Palestyńczyków. Kpisz gościu. Chyba nigdy nie widziałeś jak wyglądają hotele po wizytach izraelskiej młodzieży, chyba nigdy ne widziałeś jak zachowują się w Oświęcimiu, tak, w Oświęcimiu. Nie jestem antysemitą, ale nie jestem też ślepy.

   Polubienie

 2. mika
  8 grudnia 2015

  A może coś o nauczaniu Jezusa?

  Polubienie

 3. Wojciech Zawadzki
  8 grudnia 2015

  Konrad Nowy Testament odnawia Stary i znosi takie nakazy. nie wiem jak jest w judaiźmie współczesnym. Próbuje szukać wiarygodnych źródeł. Ale jestem za zakazem wszelkich religii i ideologii szerzącej nienawiść do drugiego człowieka. Koran jest jedną z takich ksiąg a islam taką religią. Chrześcijaństwo się obroni. Główne a może i jedyne przykazanie to przykazanie miłości.

  Polubione przez 1 osoba

  • kredek
   8 grudnia 2015

   No nie wiem. Chrześcijaństwo nie bardzo się broni, ponieważ chrześcijanie prześladowali innowierców przez dobre kilka wieków i to już po tym, jak Nowy Testament, jak piszesz, odnowił Stary

   Polubienie

   • Andrzej
    9 grudnia 2015

    A co robili ateiści? A co robili przeciwnicy chrześcijaństwa? Mam Ci przypominać historię? Czyli ateizm się nie broni, sceptycyzm wobec religii się nie broni… Przecież takie rozumowanie to obłęd. Mógłbyś matematykom przypisywać zbrodnie, bo jakiś morderca matematyk się znajdzie. Chrześcijanie traktują ST jak pismo, które może być interpretowane co najwyżej przez NT i zawiera również rzeczy wynikające z „zatwardziałego serca”. Czyli wszystkie cytaty jakie przytoczyłeś nie działają! Ba … Nawet nie są obecne w świadomości ludzi. Nie znajdziesz zachęty w NT do mordu czy prześladowania ludzi, a w Koranie owszem. Wniosek logiczny z popełnianych zbrodni w przeszłości (rzadkość) w imię wiary jest inny. Jeśli ludzie, którzy słyszeli przykazanie miłości bliźniego byli jednak zdolni do potwornych czynów( obok wielu zupełnie niezwykle dobrych) to do czego zdolny jest na przykład Kredek, który tego przykazania nie uznaje? Na przykład czego posunęli się komuniści w imię nowoczesności i zbudowania sprawiedliwego świata? Na ludzkie zachowanie wpływają ich przekonania. Jeśli wśród nich jest nakaz mordowania niewiernych, to można się spodziewać czegoś takiego jak IS jako skutku. To z nami – ludźmi jest problem. W każdych ramach i każdej kulturze znajdą się mordercy i wrogowie wolności. Pytanie tylko czy ta kultura pomaga złu czy dobru w ludziach…

    Polubienie

   • wegetarianka
    9 grudnia 2015

    Zadna religia sie nie obroni, bo nie ona jest zrodlem etyki, moralnosci, ktore sa wartosciami uniwersalnymi, ksztaltujacymi sie w czlowieku niezaleznie od wyznawania jakichs religijnych przekonan. Zwierzeta tez potrafia okazac empatie, litosc, a nie sadze, by mialy wsrod siebie jakiegos religijnego zaklinacza.

    Polubienie

  • Davosa
   28 grudnia 2015

   jak się może obronić, skoro te trzy religie Judaizm (stary testament), Chrześcijaństwo i Islam to ten sam bóg? żadna religia się nie obroni, nawet sekta smoleńsko-rydzykowa.

   Polubienie

 4. Pepe
  9 grudnia 2015

  Islam twierdzi , że Stary testament został skorygowany, dostosowany do czasów jemu współczesnych przez Jezusa, następnie Mahomet skorygował dostosował religię do swoich czasów. To był czas walki a wcześniej czas wyjścia z Egiptu dlatego normy były tak surowe. Za Jezusa potrzebna była zgoda i miłość.

  Polubienie

  • Davosa
   28 grudnia 2015

   za Jezusa była zgoda? Miłość? to się nazywa fanatyzm 🙂

   Polubienie

 5. ireneusz50
  9 grudnia 2015

  co wy polskie barany wiecie na temat islamu, a pokażcie z jaką cywilizacja asymilował sie katolicyzm, gdzie sie pojawili mordercy KK tam mordowano ludność rdzenną a z tych co przeżyli robili niewolników. A na przykładzie Polski, do haniebnego zniewolenia chrztem, „Polska” była państwem rodowym, plemiennym, po chrzcie „Polska” stała sie państwem pańszczyźnianym, niewolniczym, resztę wymordowali te święte ojce. Dopiero od półtora wieku nie jesteście niewolnikami, i to nie dzięki sobie, i nie dzięki Polsce, ani tym belzebubom KK, to zaborcy dali wam wolność. Polacy nie znają nawet historii swoich dziadków, a śmią mędrkować o innych religiach

  Polubienie

 6. gienka
  9 grudnia 2015

  Mysle ze tutaj nie ma po co sie klocic ktora religia jest dobra.Kazdy z nas dostanie jak sie to mowi potocznie „za swoje”. I w jednej I w drugiej religii Sa ludzie ktorzy tlumacza sobie PS czy K jak jest wygodniej dla Nich! Swiatem zadzi zadza pieniadza nie ma szacunku do bliznich.Obie ksiegi mozna tlumaczyc Na rozne sposoby.Ale wiem ze napewno my ludzie nie powinnismy niszczyc siebie nawzajem a tymbardziej mordowac.

  Polubienie

 7. wegetarianka
  9 grudnia 2015

  Masz racje, dzis pytanie nie powinno brzmiec ktora religia jest dobra, a raczej CZY w ogole jest dobra. Ludzkosc wylala przez religie oceany krwi, a dzisiaj takze wszystkie wieksze konflikty maja podloze religijne. Dobro czynic mozna poza religia.

  Polubione przez 1 osoba

 8. trs
  10 grudnia 2015

  „Z tą znajomością to oczywiście żart. Z tych 90. procent chrześcijan 99 proc. nie zna Biblii, bo jej nie czyta.” Tak. Wydaje mi się, że większość z tych którzy czytują Biblie nie są chrześcijanami 🙂

  Polubienie

 9. Pingback: Chlaliście raczej bez sensu | życie umysłowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 8 grudnia 2015 by in Bez kategorii, religia and tagged , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Najczęsciej klikane

Kategorie

Statystyki bloga

 • 4 373 743 hits
%d blogerów lubi to: