życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Zawsze głosuj na złodziei

manifestacja_w_obronie_demokracji_12_12_2015(22)[1]

Kaczyński odnalazł w społeczeństwie Polaków gorszego sortu. Nie powiedział, ilu ich jest, ale chyba ciągle sporo. 12 grudnia manifestowało ich w samej tylko Warszawie od 18 do 50 tysięcy, w zależności od tego, kto liczył.

13 grudnia zaś manifestowali Polacy lepszego sortu (od 15 do 50 tys. w zależności od tego kto liczył), bo z samym prezesem na czele. Maszerowali, żeby dać wyraz swojemu poparciu dla władzy. To chyba najlepsza data, żeby władzę poprzeć. 13 grudnia roku pamiętnego poparcie dla władzy było tak duże, ze musiała ona wyprowadzić czołgi na ulice, żeby się przed tym poparciem obronić.

Usiłuję dowiedzieć się, w jaki sposób prezes Kaczyński odnajduje wśród tylu milionów Polaków gorszego sortu. Czy ich maca, obwąchuje, obserwuje, co robią, sporządza notatki, wrzuca dane do komputera, a ten wypluwa mu wyniki? Nie wiem, ale jednak jakieś tropy prezes pozostawia, pozwalające wyróżnić przynajmniej Polaków lepszego sortu

Na przykład prokurator stanu wojennego Piotrowicz. Mam nadzieję, że razem z Jarosławem „szedł w jasności jasność”. Wszak 13 grudnia to jego data, która pozwoliła mu wykazać się wyjątkową odwagą i nie odejść z prokuratury tylko dlatego, że oskarżała ona opozycjonistów. Za trwanie na posterunku został teraz przez prezesa doceni0ny, jako główny konstytucjonalista władzy.

Mam nadzieję, że w „jasności jasność” razem z Kaczyńskim szedł też  człowiek, którego prezes zrobił głównym konduktorem kraju, czyli szefem PKP. To także jego rocznica. Żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają. jak rzetelnie, skrupulatnie i za stosunkowo niewielkie wynagrodzenie donosił na nich do SB. Robił to na tyle uczciwie, że część dzisiejszej prawicy jest zdezorientowana. Na Twitterze czytam ich apele, żeby poinformować prezesa, kogo mianował na szefa PKP, bo Kaczyński z pewnością nie wie, kto to jest. Czyli, że dobry król jest otoczony złymi doradcami, którzy go nie dość, że nie informują o wszystkim, to może jeszcze oszukują.

Kochani, nie troskajcie się o wiedzę prezesa, gdyż jest on wszechwiedzący i wie, co czyni. Nie po to został obdarzony darem wyczuwania genu zdrady, nie po to ma moc rozróżniania sortów Polaków, żeby nie wiedział, kto najbardziej nadaje się na pierwszego konduktora. Jego doświadczenie z SB gwarantuje bowiem, że bez biletu nawet mysz się nie prześliźnie. A zobaczycie, że zanim marsz dojdzie do mety, prezes konduktora wysadzi z pociągu, czym zyska chwałę.

Ale najciekawsze w tym marszu jest to, że ludzie Kaczyńskiego, bez względu o jaki okres idzie są w opozycji. I zawsze wobec komuny. Przed stanem wojennym maszerowali z okrzykiem precz z komuną, po 13 grudnia – również, bo nie wszyscy w tej partii byli prokuratorami, po 1989 aż do ostatnich dni rządów Kopacz krzyczeli precz z komuną i dzisiaj krzyczą to samo. A na czele rządu stoi już Szydło, a prezydentem jest Duda. I ciągle są przez kogoś prześladowani. Okazuje się, że dzisiaj przez garstkę ludzi zaprzedanych, że zacytuję prezesa.

Na koniec zaś wyjaśnię tytuł. To jest moja rada dla tych, którzy zagłosowali a teraz żałują. Jeżeli w wyborach startują złodzieje i inkwizytorzy (a taki zestaw startuje zawsze), którzy tych złodziei chcą wsadzić do więzienia, głosuj na złodziei. Bo złodziej najwyżej cię okradnie, a inkwizytor spali na stosie.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 13 grudnia 2015 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Najczęsciej klikane

  • Brak

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,699,667 hits
%d blogerów lubi to: