życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Nigdy tego nie mów swojemu dziecku

Niektóre prawdy wychowawcze wydają ci się oczywiste. Błąd. Są najwyżej niby oczywiste. Oto kilka „nauk”, którymi karmili nas rodzice, a teraz my karmimy nimi swoje dzieci. Co ciekawe nauki te podawane są często w formie pytań, na które odpowiedź jest znana rzekomo powszechnie

Jak ty wyglądasz? Co ty masz na sobie? Co z ciebie wyrośnie?

Na poniższym zdjęciu znajduje się…


No właśnie, kto to jest? Młody człowiek, z którego za jakiś czas wyrośnie premier i prezydent Rosji – Dmitrij Miedwiediew. Tu – jako student w 1986 roku Wydziału Prawa Leningradzkiego Uniwersytetu Prawnego. Jego ojciec był wówczas szacownym profesorem Leningradzkiego Instytutu Technologicznego i żadnemu z nich nie śniło się, że ktoś z takim wyglądem zostanie prezydentem Rosji. Nie śniło im się nawet, że będzie kiedyś takie państwo jak Rosja, bo za kilka lat ZSRR rozpierniczy się prawie bezszelestnie.

Co z tego ma być? Przestań marnować czas na wygłupy. Weź się do porządnej roboty.

Na zdjęciu…

mało widać, bo fotograf uznał (jakże niesłusznie), że ważniejsi są ci, którzy tańczą od tych, którzy im przygrywają. Znalazło się 18. (słownie osiemnastu) masochistów, którzy zdecydowali się w 1961 roku kupić bilety na występ zespołu The Beatles (w głębi, na scence) w sali tanecznej w Aldershot, miasteczku położonym 60 km od Londynu. Jak zeznają świadkowie, miejscowi wchodzili do klubu, ale słysząc jak zespół rzępoli, zmykali czym prędzej. Masochistyczna osiemnastka została być może w nadziei posłuchania drugiego zespołu z samego Londynu. Wieczór ten był bowiem reklamowany jako pojedynek Londynu z Liverpoolem, jednak Jaywalkers, kapela ze stolicy nie dojechała. Gdyby wówczas chłopcy z Liverpoolu wzięli się do „porządnej” roboty, nie wydaliby za nieco ponad rok Please, Please Me, a potem nie zmieniliby prawie wszystkiego w kilku warstwach (od muzyki po obyczajowość) społecznych. Ja zaś nie miałbym okazji do zachwytów nad jednym z najbardziej inspirujących utworów w historii muzyki rozrywkowej.

 

Ach! Ta dzisiejsza młodzież. Dawniej – to była młodzież!

Grzeczna, ułożona, szanująca starszych, z zasadami wpajanymi przez rodziców z pokolenia na pokolenie.

Na zdjęciu…

wbrew pozorom nie występują bandyci, menele, czy choćby zwyczajni złodzieje, tylko studenci jednej z najbardziej szacownych i prestiżowych uczelni amerykańskich w Princeton, dzieci z najlepszych rodzin amerykańskich z wpojonymi manierami i zasadami dobrego wychowania. Na zdjęciu występują trzy ofiary bitwy na śnieżki, corocznie rozgrywanej między studentami pierwszego i drugiego roku. Ta miała miejsce w 1893 roku i w tych dostojnych czasach przerodziła się, jak widać w regularne mordobicie. Studenci podobno zamiast śnieżkami, napierniczali się kulami lodowymi. Taki fair play.

Ugryź zatem się w język, zanim skorzystasz z tych niby oczywistych nauk, bo jeżeli twoje dziecko jest w miarę rozgarnięte, to na szczęście z nich nie skorzysta

5 comments on “Nigdy tego nie mów swojemu dziecku

 1. Juan de la Croix
  21 stycznia 2016

  Doskonały post. Dzięki

  Polubienie

 2. Anonim
  19 lutego 2016

  Już dawno czytanie nie sprawiło mi takiej frajdy kiedy czytam Twoje posty. Jesteś zajebisty!

  Polubienie

 3. całymójświat
  5 czerwca 2016

  Tak to prawda. Twoje teksty naprawdę są bardzo dobre

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 19 stycznia 2016 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Najczęsciej klikane

Kategorie

Statystyki bloga

 • 4 373 737 hits
%d blogerów lubi to: