życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Namiętne pocałunki mężczyzn

W tych pocałunkach było coś obleśnego. I oni musieli o tym wiedzieć. Ale się całowali. Żeby pokazać swoim narodom, jak braterska miłość ich łączy. Dzisiaj uznalibyśmy ich za starych gejów. Najnamiętniej całował Leonid.

482_original

Jego pocałunek z Erichem Honeckerem jest najbardziej namiętnym pocałunkiem polityków w historii. Breżniew całuje tu niemieckiego genseka z wdzięczności.Właśnie został uhonorowany orderem bohatera NRD. Ciekawe, że dopiero w 1979 roku. Ale okazja była po temu wyśmienita, bo świętowano właśnie 30-lecie istnienia NRD. Z pewnością żaden z całujących się mężczyzn nie przewidywał, że to istnienie potrwa jeszcze zaledwie 10 lat. Breżniew zburzenia Muru Berlińskiego nie dożył, Honecker doczekał upokorzenia.

Wcześniej Breżniew całował się z Gierkiem. W 1974 roku przyjechał pociągiem do Warszawy na obrady Układu Warszawskiego. Salonką na Dworzec Gdański. Wyszła z tego mała komedia. Władze polskie z towarzyszem Gierkiem na czele oczekiwały towarzysza Breżniewa w określonym miejscu peronu. I tam miała dokładnie zatrzymać się salonka. Ale się nie zatrzymała, nie wiadomo dlaczego. Albo maszynista zbyt późno wyhamował, albo Breżniew postanowił przegonić Gierka po peronie, żeby pokazać swoją wyższość. W każdym razie Gierek rzeczywiście musiał przesunąć się kilkanaście metrów, żeby wpaść w ramiona radzieckiego towarzysza.

Zdjęcie wykonał Jan Morek. Zanim oddał je do redakcji, skopiował, słusznie przewidując, że może zostać ocenzurowane. Rzeczywiście zostało. Razem z całą stykówką.

A to już pocałunek śmierci. Wykonany z okazji 40-lecia istnienia NRD.

Erich Honecker and Mikhail Gorbachev

Już było słychać uderzenia młotów o mur. Chociaż stary Honecker mógł ich nie słyszeć. Gorbaczow mógł jednak już przewidywać, że jego polityka zmierza do rozwalenia Muru Berlińskiego, chociaż nie to było celem Pierestrojki.

W listopadzie 1989 roku mieszkańcy Berlina ruszyli spontanicznie do burzenia muru. Już w styczniu 1990 roku Honecker został aresztowany. Ale tylko na dzień. Następnego dnia zwolniono go ze względu na stan zdrowia do szpitala. Stamtąd wywieźli go Rosjanie. Do Moskwy. W Niemczech wytoczono mu proces, ale Rosjanie odmówili ekstradycji oskarżonego.

Rok później Związek Radziecki już nie istniał. Honecker schronił się w ambasadzie Chile. Ale Chilijczycy nie zamierzali go ochraniać. W 1992 roku został odesłany do Berlina. Końca procesu nie doczekał. Okazało się, że jest chory na raka. W 1993 roku ze względu na stan zdrowia proces został zawieszony, a władze Niemiec zezwoliły Honeckerowi na wyjazd do córki w Chile, gdzie rok później zmarł.

 

One comment on “Namiętne pocałunki mężczyzn

  1. Pingback: Trzech mocno podejrzanych  | życie umysłowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 12 marca 2016 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 4 557 408 hits
%d blogerów lubi to: