życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Disneylandyzacja Biblii

Już jest! Właśnie ją oddano do użytku. Arka według wymiarów biblijnych. Czyli dwóch boisk piłkarskich. Niestety nie pływa i raczej nie popłynie. Ale jeżeli będziesz w pobliżu Williamstown w stanie Kentucky   w USA i masz wolne 40 dolców, możesz ją zwiedzać.

arkcropped1

Arka jest dziełem kreacjonistów, czyli chrześcijan, którzy wierzą, że świat został stworzony tak , jak to zapisano w Biblii. Czyli że stworzenie świata odbyło się zaledwie 6 tys. lat temu (niewiele wcześniej przed egipskimi piramidami), że był to akt jednorazowy, co najwyżej w sześciu etapach. Dlatego żadnej ewolucji nie było, co dla kreacjonistów oznacza, że ludzie żyli równolegle z dinozaurami, dopóki dinozaury nie zdechły (wg. naukowców ostatnie dinozaury wymarły 64 milionów lat przed pojawieniem się na Ziemi człowieka).

Konsekwencją takiego podejścia jest wiara kreacjonistów w to, że Noe dysponując rodziną (8 osób) wybudował największą drewnianą budowlę wszechczasów i zapędził na nią przedstawicieli wszystkich gatunków zwierząt żyjących wówczas na Ziemi, w tym dinozaurów, przynajmniej po parce. Czyli według Biblii 16 tys. sztuk.

Ale Biblia się myli, bo jeśli świat został stworzony jednorazowo, to było na nim nie mniej gatunków niż znanych przyrodnikom dzisiaj, czyli ok.miliona. Po parce – daje 2 miliony.

Mniejsza z tym. Wystawienie w kreacjonistycznym wesołym miasteczku arki ma dowieść prawdziwości wiary w jednorazowy akt stwórczy.

2014-10-14_071738

Niestety, jest jego zaprzeczeniem. Arkę budowano przez kilka lat, a i tak oddano do użytku z dwuletnim opóźnieniem. Gdyby Noe budował w takim tempie, zeżarłyby go ryby zanim skonstruowałby poszycie. A arkę w Kentucky budowały tysiące robotników! Nie ośmioosobowa rodzina. Kosztowała ponad 100 milionów dolarów. Takich pieniędzy w ówczesnej walucie Noe też nie miał. Wreszcie, mimo, że arka jest z drewna, to do jej konstrukcji trzeba było zużyć 95 ton stali. Tak, żeby to ustrojstwo się trzymało, trzeba było je nafaszerować dziesiątkami ton stali. Żadnego metalu w takich ilościach Noe nie posiadał i posiadać nie mógł.

ark-encounter

Już tylko z tego, czyli z samego skomplikowanego procesu produkcji i użytych technologii wynika, że Noe z rodziną nie mógł takiej arki zbudować. Czyli już samym procesem budowlanym kreacjoniści zaprzeczyli temu, co chcieli udowodnić.

Nie sądzę jednak, by w czymkolwiek im to przeszkadzało. A zwłaszcza spiritus movens całego przedsięwzięcia, czyli przywódcy amerykańskich kreacjonistów Kenowi Hamowi.

Ham już dawno zauważył, że „42% dorosłych Amerykanów wierzy, iż Bóg stworzył świat w obecnej postaci w ciągu 6 dni, do tego 6 tys. lat temu.A na pytanie zadane w sondażu CBS, jakiego odkrycia archeologicznego najbardziej pragną, na pierwszym miejscu wymienili odnalezienie arki Noego (43%) . (…) Zapytani, czy przyjechaliby obejrzeć rekonstrukcję arki Noego, gdyby została zbudowana, 63% (czyli 194 mln Amerykanów) odparło : Tak!

A najtańszy bilet dla osoby dorosłej w biblijnym wesołym miasteczku kosztuje 40 dolarów. Można to sobie przeliczyć.I jeszcze dodać dolary wydane na jedzenie. Bo na arce są restauracje. Zapewne po to, żeby udowodnić w jaki sposób Noe przez 340 dni żywił taką masę zwierząt.

One comment on “Disneylandyzacja Biblii

  1. Eva
    10 lipca 2016

    Wg.objawien bł.Anny katariny emmerich http://pasja.wg.emmerich.fm.interiowo.pl/zycie_jezusa2.htm

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 8 lipca 2016 by in Bóg, ewolucja, historia, natura, nauka, religia, wychowanie edukacja and tagged , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 4 557 926 hits
%d blogerów lubi to: