życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Świat według Kiepskich, świat według Młynarskich

Agata Młynarska, celebrytka,  ceni sobie wypoczynek w miejscach odludnych, w spokoju, w pięknych okolicznościach dzikiej przyrody. W związku z tym pojechała do Władysławowa. Autentycznie!!!

118-4591-wu

Czego tam doznała, to opisała na Facebooku. Jej wpis wyjaśnia wszystko. A więc to, dlaczego Polska dzieli się na Kiepskich i Młynarskich, dlaczego PiS cieszy się wciąż wysokim poparciem. Kiepskich oczywiście. Dlaczego Polska to świat według Kiepskich i świat drugi – według Młynarskich.

Świat według Kiepskich:

„- Podróż samochodem z Helu do Trójmiasta w lipcowy dzień – opisuje pani Agata Młynarska na początek Kiepskich – potrafi trwać 6 godzin. We Władysławowie jest totalny armagedon – zjechali wszyscy państwo Kiepscy z rodzinami i przyjaciółmi, jedzenie jest drogie i przeważnie niedobre – ryby smażone na oleju niepierwszej świeżości, królują gofry i fryty. Wszędzie gra muzyka, w każdej knajpie faceci w gastronomicznej ciąży opędzają się od swoich dzieci i umęczonych żon.Wiadomo, dobry browar to podstawa! Wieje, pada deszcz i bywa zimno”.

I świat według Młynarskich:

„- A jednak w przebłyskach łaskawego słońca – opisuje już tym razem swój świat pani Agata  – wieczorna joga na tarasie, spacer brzegiem morza, rower wzdłuż Zatoki , zachód słońca w Juracie, zapach sosen wynagradzają wszystko! Szukam miejsc bez ludzi, z dala od tych, którzy niszczą ten rajski kawałek Polski, bez samochodów, co jest prawie niemożliwe. Jak wiemy szczęście i spokój są zawsze w głowie a wakacje nad naszym morzem doskonałym wyzwaniem by taki stan osiągnąć. Dobrego odpoczywania życzę bez chamstwa i hałasu:)”

Tutaj joga na tarasie i romantyczne spacery brzegiem morza, tam fryty, opite piwskiem grubasy i smażalnia story z rozwrzeszczaną dzieciarnią. Dwa rozchodzące się coraz bardziej światy

Obiecałem sobie, że z pani Młynarskiej nie będę robił beki. Z szacunku dla jej ojca. On się z taką pogardą do świata Kiepskich nie odnosił. Może dlatego, że w czasach jego młodości te dwa światy żyły bardzo blisko siebie. Odpoczywały na przykład nad tym samym morzem i w tych samych miejscowościach. A nie wpadały na siebie, jak pani Agata w przerwie pobytu na Karaibach do Władysławowa. Dlatego z  tekstów pana Wojtka przebija przede wszystkim życzliwość dla bohaterów, z których często się podśmiewywał, a którzy przecież wywodzili się z  ówczesnego świata Kiepskich.Dlatego też pana Wojtka kochała cała Polska.

Pani Agaty pół Polski po takich wpisach nienawidzi i wyje z zachwytu, że współcześni barbarzyńcy czyli reprezentanci Kiepskich ją z telewizji wymietli.

Przepraszam wszystkich Młynarskich za to, że ich nazwiska użyłem w charakterze wytrycha opisującego świat celebryckich zachowań. Na koniec chciałem tylko jeszcze potwierdzić: To prawda, że PiS przyczynił się do podziału Polaków na dwa plemiona. Ale nie tylko PiS…

9 comments on “Świat według Kiepskich, świat według Młynarskich

 1. Ewa
  12 lipca 2016

  Rzekłabym, że podzielono Polaków już dawno. I nie zrobił tego PIS. PIS jedynie podrzucił trochę kasy na te fryty i piwo. W sumie słusznie. A Młynarscy niech sobie w samochodzie, miejsc bez samochodów poszukają trochę dalej od Władysławowa. A choćby i za wielką wodą. Będzie chamstwo zagraniczne.

  Polubienie

 2. Marysia
  12 lipca 2016

  Jaka chała. Ojciec nie jest z paniusi dumny, o, nie.

  Polubienie

 3. Anonim
  13 lipca 2016

  Ale kobieta ma rację. Tak wygląda ta cała chała nad morzem, że nie wspomnę o stosie śmieci. Nie ma co ukrywać. A polscy panowie to pożal się Boże…. Prawda boli…

  Polubienie

 4. Anonim
  13 lipca 2016

  Tak szczerze nawet będąc w Sopocie byłam przerażona otyłością naszego społeczeństwa, młodych ludzi i ich niewybrednych rozrywek, sama jestem gruba ,ale dbam,żeby jakoś wyglądać z Sopotu jeździłam do prawie pustej plaży dla psów w KUźnicy i Juracie i na tych plażach da się wypoczywać, nie jestem bogatą kobietą ,ale od lat nie znoszę tłumnych miejsc nad Bałtykiem i w tym przypadku rozumiem Młynarską , bo poziom rozrywki iście z Kiepskich, darcie się niemożebne,nie dzieci tylko rodziców na nich, bo dzieci to rybka, zamiast nad morze jadę do górskich dziur blisko granicy z Ukrainą , wybieram spokojne wioseczki i asymiluje się z tutejszą ludnością, wiem o co Agacie Młynarskiej chodzi, bo jak patrzy się na nadmorskie towarzystwo to obrazek wyjęty z Kiepskich, tylko scenariusz i rozrywki, pomysły Kiepskich i wyobraźnia ciekawsza

  Polubienie

 5. Bardzo ciekawie opisales Kiepskich. Niestety tacy sa I nie udajmy ze jest inaczej ani nie przymykajmy oczu. A co do wypowiedzi Mlynarskiej, mysle ze gdyby nie napisala tych obserwacji osoba znana I majetna, wiekszosc zgodzilaby sie z jej opinia.

  Polubienie

 6. Andrzej Łuczak
  28 lipca 2016

  Też mam swoje zdanie na temat Agaty, ale ten jej tekst popieram. Jest bardzo dobry.

  Polubienie

 7. Buba
  1 kwietnia 2017

  Ma rację Pani Młynarska. Nic ująć nic dodać. I o fakty nie ma co się obrażać. Taka jest polska rzeczywistość. I ja tu żadnego chamstwa nie zauważyłam. W końcu każdy ma prawo spędzać wakacje tak jak mu się podoba. I Kiepscy i Pani Młynarska. A dopuki jest w Polsce miejsci i dla kiepskich i dla Mlynarskieej to wszystko jest ok.

  Polubienie

 8. Wszędobylski
  10 kwietnia 2020

  Widzę że prawda zabolała.
  Niestety tacy są dzisiejszy Kiepscy, i nie da się ukryć. Piją piwsko gdzie się da i ile się da, hałaśliwi jak by byli sami, niejednokrotnie wulgarni. Kiedyś Kiepski był bardziej cywilizowany. A Mlynarscy, oni byli i przetrwali do dziś, tylko że w obecnym świecie ciężko im się odnaleźć. Kiepscy są już wszedzie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 12 lipca 2016 by in Bez kategorii, internet, natura, przyroda, społeczeństwo, turystyka and tagged , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 4 361 475 hits
%d blogerów lubi to: