życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Świat według Kiepskich, świat według Młynarskich

Agata Młynarska, celebrytka,  ceni sobie wypoczynek w miejscach odludnych, w spokoju, w pięknych okolicznościach dzikiej przyrody. W związku z tym pojechała do Władysławowa. Autentycznie!!!

118-4591-wu

Czego tam doznała, to opisała na Facebooku. Jej wpis wyjaśnia wszystko. A więc to, dlaczego Polska dzieli się na Kiepskich i Młynarskich, dlaczego PiS cieszy się wciąż wysokim poparciem. Kiepskich oczywiście. Dlaczego Polska to świat według Kiepskich i świat drugi – według Młynarskich.

Świat według Kiepskich:

„- Podróż samochodem z Helu do Trójmiasta w lipcowy dzień – opisuje pani Agata Młynarska na początek Kiepskich – potrafi trwać 6 godzin. We Władysławowie jest totalny armagedon – zjechali wszyscy państwo Kiepscy z rodzinami i przyjaciółmi, jedzenie jest drogie i przeważnie niedobre – ryby smażone na oleju niepierwszej świeżości, królują gofry i fryty. Wszędzie gra muzyka, w każdej knajpie faceci w gastronomicznej ciąży opędzają się od swoich dzieci i umęczonych żon.Wiadomo, dobry browar to podstawa! Wieje, pada deszcz i bywa zimno”.

I świat według Młynarskich:

„- A jednak w przebłyskach łaskawego słońca – opisuje już tym razem swój świat pani Agata  – wieczorna joga na tarasie, spacer brzegiem morza, rower wzdłuż Zatoki , zachód słońca w Juracie, zapach sosen wynagradzają wszystko! Szukam miejsc bez ludzi, z dala od tych, którzy niszczą ten rajski kawałek Polski, bez samochodów, co jest prawie niemożliwe. Jak wiemy szczęście i spokój są zawsze w głowie a wakacje nad naszym morzem doskonałym wyzwaniem by taki stan osiągnąć. Dobrego odpoczywania życzę bez chamstwa i hałasu:)”

Tutaj joga na tarasie i romantyczne spacery brzegiem morza, tam fryty, opite piwskiem grubasy i smażalnia story z rozwrzeszczaną dzieciarnią. Dwa rozchodzące się coraz bardziej światy

Obiecałem sobie, że z pani Młynarskiej nie będę robił beki. Z szacunku dla jej ojca. On się z taką pogardą do świata Kiepskich nie odnosił. Może dlatego, że w czasach jego młodości te dwa światy żyły bardzo blisko siebie. Odpoczywały na przykład nad tym samym morzem i w tych samych miejscowościach. A nie wpadały na siebie, jak pani Agata w przerwie pobytu na Karaibach do Władysławowa. Dlatego z  tekstów pana Wojtka przebija przede wszystkim życzliwość dla bohaterów, z których często się podśmiewywał, a którzy przecież wywodzili się z  ówczesnego świata Kiepskich.Dlatego też pana Wojtka kochała cała Polska.

Pani Agaty pół Polski po takich wpisach nienawidzi i wyje z zachwytu, że współcześni barbarzyńcy czyli reprezentanci Kiepskich ją z telewizji wymietli.

Przepraszam wszystkich Młynarskich za to, że ich nazwiska użyłem w charakterze wytrycha opisującego świat celebryckich zachowań. Na koniec chciałem tylko jeszcze potwierdzić: To prawda, że PiS przyczynił się do podziału Polaków na dwa plemiona. Ale nie tylko PiS…

Advertisements

7 comments on “Świat według Kiepskich, świat według Młynarskich

 1. Ewa
  12 Lipiec 2016

  Rzekłabym, że podzielono Polaków już dawno. I nie zrobił tego PIS. PIS jedynie podrzucił trochę kasy na te fryty i piwo. W sumie słusznie. A Młynarscy niech sobie w samochodzie, miejsc bez samochodów poszukają trochę dalej od Władysławowa. A choćby i za wielką wodą. Będzie chamstwo zagraniczne.

  Lubię

 2. Marysia
  12 Lipiec 2016

  Jaka chała. Ojciec nie jest z paniusi dumny, o, nie.

  Lubię

 3. Anonim
  13 Lipiec 2016

  Ale kobieta ma rację. Tak wygląda ta cała chała nad morzem, że nie wspomnę o stosie śmieci. Nie ma co ukrywać. A polscy panowie to pożal się Boże…. Prawda boli…

  Lubię

 4. Anonim
  13 Lipiec 2016

  Tak szczerze nawet będąc w Sopocie byłam przerażona otyłością naszego społeczeństwa, młodych ludzi i ich niewybrednych rozrywek, sama jestem gruba ,ale dbam,żeby jakoś wyglądać z Sopotu jeździłam do prawie pustej plaży dla psów w KUźnicy i Juracie i na tych plażach da się wypoczywać, nie jestem bogatą kobietą ,ale od lat nie znoszę tłumnych miejsc nad Bałtykiem i w tym przypadku rozumiem Młynarską , bo poziom rozrywki iście z Kiepskich, darcie się niemożebne,nie dzieci tylko rodziców na nich, bo dzieci to rybka, zamiast nad morze jadę do górskich dziur blisko granicy z Ukrainą , wybieram spokojne wioseczki i asymiluje się z tutejszą ludnością, wiem o co Agacie Młynarskiej chodzi, bo jak patrzy się na nadmorskie towarzystwo to obrazek wyjęty z Kiepskich, tylko scenariusz i rozrywki, pomysły Kiepskich i wyobraźnia ciekawsza

  Lubię

  • Anonim
   13 Lipiec 2016

   Bardzo dobrze Pani to ujęła. Super.

   Lubię

 5. Bardzo ciekawie opisales Kiepskich. Niestety tacy sa I nie udajmy ze jest inaczej ani nie przymykajmy oczu. A co do wypowiedzi Mlynarskiej, mysle ze gdyby nie napisala tych obserwacji osoba znana I majetna, wiekszosc zgodzilaby sie z jej opinia.

  Lubię

 6. Andrzej Łuczak
  28 Lipiec 2016

  Też mam swoje zdanie na temat Agaty, ale ten jej tekst popieram. Jest bardzo dobry.

  Lubię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 12 Lipiec 2016 by in Bez kategorii, internet, natura, przyroda, społeczeństwo, turystyka and tagged , .

Kategorie

życie umysłowe na facebooku

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

życie umysłowe na facebooku

Statystyki bloga

 • 1,170,949 hits
%d bloggers like this: