życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Niebywałe! W 1930 przewidział smartfony!

W Internecie krąży taki oto obrazek

eb44bd64e0ca48c444984ab5c7fb4994

 

Według skąpych informacji zamieszczonym przy nim, powstał w 1930 roku. Został umieszczony na karcie pocztowej w jednym z niemieckich magazynów. Nie ulega wątpliwości, że prezentuje smartfony  (a może również skyp`a i media społecznościowe), które miały zostać wynalezione dopiero za kilkadziesiąt lat

Niestety, mimo że próbowałem znaleźć dodatkowe informacje na ten temat i przeszukałem internet w szerz i wzdłuż, nic więcej nie udało mi się z sieci wygrzebać.

Nie wiadomo więc, kto jest autorem obrazka, kto pomysłodawcą, bo nie musi być to ta sama osoba. Nie wiadomo również, jaki tytuł nosił niemiecki magazyn i czy przedrukowywał, czy też dołączył do swojego wydania tę pocztówkę.

Znaków zapytania jest tak dużo, że nie mogę w stu procentach ręczyć, że ta pocztówka nie jest mistyfikacją narysowaną w naszych czasach. Jeżeli jednak obrazek jest autentyczny, to autorowi (autorom) można pozazdrościć wyobraźni i pogratulować zdolności przewidywania przyszłości.

Mamy tu bowiem dwie pilotki w pilotkach, które wylądowały na drinka. I ten czas, przeznaczony jeszcze do dwutysięcznego roku na pogawędkę, spędzają tak, jak spędza go młodzież dzisiaj. Wpatrując się w smartfony. Nie jestem tylko pewien, czy dwie pilotki na obrazku łączą się ze swoimi bliskimi przez skyp`a, czy też oglądają zdjęcia np. na istagramie? Autor nie przewidział tylko miniaturowej baterii, bo ewidentnie jedna z pilotek dźwiga u boku duży akumulator.

To wskazywałoby na autentyczność obrazka. I jeszcze to, że jedna z kobiet pali papierosa. Dzisiaj by jej tego papierosa wyretuszowali.

One comment on “Niebywałe! W 1930 przewidział smartfony!

  1. Anonim
    26 marca 2017

    Tesla się kłania

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 14 lipca 2016 by in historia, internet, społeczeństwo, sztuka, sztuka propaganda plakat and tagged , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 4 369 087 hits
%d blogerów lubi to: