życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

14 tys. za stanie przy Dudzie do końca

man-76196_1280

Jak  Agata Kornhauser- Duda z Dudą Andrzejem Prezydentem będzie chciała się rozwieść, prędzej zobaczy własne uszy bez lusterka niż 14 tys. złotych miesięcznej pensji. Obóz władzy w końcu chyba znalazł sposób, jak zatrzymać Dudę przy Dudzie.

Nie wierzyłem w te medialne doniesienia, z pewnością produkowane przez  komunistów i złodziei gorszego sortu, że w małżeństwie Państwa Dudów źle się dzieje, że ciągle próbują coś naprawić i coś ratować w swoim niegdyś udanym związku. Coś jednak w tych doniesieniach musi być, skoro władza zdecydowała, żeby zapłacić żonie Andrzeja Dudy bardzo wysoką pensję miesięczną, żeby przy nim stała do końca prezydentury, a może i dłużej.

Nie wiem niestety, bo tego jeszcze nie uzgodniono, czy po skończonej prezydencji można byłoby się już rozwieść bez groźby utraty pensji pierwszej damy, projekt PiS przewiduje co prawda, że ma pani Agata otrzymywać pobory także po zakończonej kadencji, podobnie jak inne, byłe pierwsze damy, czyli że pierwszą damą jest się do końca życia, ale nic nie mówi o ewentualnej sytuacji porozwodowej. Gdyby rozwód unieważniał pensję pierwszej damy (również byłej), to Komorowski byłby do końca życia skazany na Komorowską, Kwaśniewski na Kwaśniewską, a Wałęsa na Wałęsową, choć jak pamiętamy w tym  związku też nie najlepiej się działo.

Nie jest jasna sytuacji wdowy Jaruzelskiej. Nie wiem, jak PiS przełknie pobory dla niej. Raczej nie przełknie. Wymyśli jakiś kruczek ustawowy, z którego będzie wynikało, że wdowa wraz ze złożeniem małżonka do ziemi traci status pierwszej damy.

Advertisements

One comment on “14 tys. za stanie przy Dudzie do końca

  1. Pani Jaruzelska raczrej nie dostalaby bo mowa o pierwszych damach prezydentow wybranych w wolnych I powszechnych wyborach. Ale podwyzki I ta wyplata chyba odwolano jednak?

    Lubię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 19 Lipiec 2016 by in Bez kategorii, polityka, prawo, społeczeństwo and tagged .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 1,428,171 hits
%d bloggers like this: