życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Poszukiwanie kozła ofiarnego

W całym PiS-ie trwają poszukiwania tego, który obmyślił ten wspaniały plan. Wszyscy święci po kilka tysi, a Prezes?  Gdzie jest rubryka z podwyżką dla Prezesa Polski? To wyście myśleli, że to da się przepchać przez Sejm?!

             Tabela proponowanych podwyżek dla najważniejszych ludzi w państwie13770527_1748607632043990_102938883653158793_n

 

Każdy coś chciał sobie chapnąć, tak się spieszyli, że o Prezesie zapomnieli. A z czego on i jego kot będą żyli, kiedy będzie już byłym prezesem?

Nikt się teraz do powyższej tabeli nie chce przyznać, chociaż jeszcze wczoraj było wielu chętnych do uzasadniania, jaka to sprawiedliwość dziejowa się dokona, kiedy premier i jej ludzie dostaną kilka tysięcy plus podwyżki. Przede wszystkim dlatego, że od ośmiu lat nie mieli żadnej regulacji płac w górę. Takie było tłumaczenie tej sprawiedliwości dziejowej, a suweren przecierał oczy ze zdumienia, bo jako żywo nie pamiętał, żeby osiem lat temu pani premier, jej  ludziom, panu prezydentowi i jego ludziom płacił jakąkolwiek pensję.

Już wiadomo, że tej tabeli nie uda się przepchać przez Sejm, dopóki nie będzie na niej nazwiska Prezesa. W rubryce premier, albo prezydent.

Żeby ułatwić znalezienie kozła ofiarnego, podrzucę pewien ślad. Zaledwie dwa ni temu, poseł Jarosław Zieliński, wiceminister, mówił tak: „Kiedy się dobrze to (czyli powyższą tabelę – przy. autor) przedstawi społeczeństwu, to będzie ono w stanie zaakceptować wyższe uposażenia dla tych, którym powierza w jakimś sensie swój los”

Poznajecie? Tak, to jest bardziej elegancka wersja „ciemny lud to kupi” wygłoszona swego czasu przez prezesa telewizji Jacka Kurskiego.

I masz .urwa – nie kupił!

Reklamy

5 comments on “Poszukiwanie kozła ofiarnego

 1. AniaZ
  20 lipca 2016

  Za chwilę będzie zmiana na stanowisku Premiera i się sprawa wyprostuje.

  Polubienie

 2. Krystyna Karcz
  20 lipca 2016

  …wygłoszona swego czasu przez prezesa telewizji Jacka Kurskiego a nie Jarosława Kurskiego!!!.

  Polubienie

 3. Obserwator
  20 lipca 2016

  Hipokryta prezes, który głosował na tak za podwyżkami, teraz gdy usłyszał protesty szuka kozła ofiarnego. Wpierw wyznaczył do tej misji grupę posłów, a tera ztaki świętoszek się z niego zrobił. Tfu.

  Polubienie

  • Anonim
   21 lipca 2016

   Sieją bajki a potem obwiniać innych , zazdrość W Polsce panuje nawet na tak wysokich stołkach.

   Polubione przez 1 osoba

 4. krasekblog
  21 lipca 2016

  Kiedyś wymyśliłem, że jeśli kogoś mielibyśmy wybierać, to za możliwość oddania głosu powinniśmy płacić. (np 25 zł) Pozwoliło by to nam trochę bardziej odpowiedzialnie podejść do głosowania, (wykluczyło głosowanie dla żartów), pokryło koszty głosowania przez tych którzy głosują (sprawiedliwie) i zapewniło koszty funkcjonowania danych ciał (sejm, kancelaria, rada gminy) jak i wybrańców z tych pieniędzy. (np 10+10).
  Taki prezydent (i jego rodzina) byłby ustawiony (4 mln głosów, to 40mln zł) nie tylko na czas prezydentury, ale i dożywotnio, i nikt by nie narzekał, bo kasę by dostał od swoich zwolenników (wyłącznie). Kancelaria miałaby też swój budżet, na który składali by się wyłącznie ci, którzy biorą udział w wyborach prezydenckich (7,5 mln wyborców-75mln na całą kadencje).
  W takim parlamencie, poseł miałby tyle zapłacone za tą swoją publiczną posługę, na ile go wyceniają wyborcy (ile dostał głosów), kancelaria miałaby też ograniczone środki, i nie wiem , czy tak chętnie by im zwracała jakieś ryczałty.
  A jak ktoś nie chodzi na wybory, bo go to nie interesuje KTO jest w organach, tylko JAK to państwo funkcjonuje (a powinno uczciwie i sprawiedliwie,) to żyje z tą świadomością, że ne dokłada do polityków ani złotówki. Proste rozwiązania są najskuteczniejsze.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 20 lipca 2016 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 2,694,792 hits
%d blogerów lubi to: