życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Taki był Lech! Walczył przed narodzinami!

Jeżeli nie wierzysz  w to, że Lech Kaczyński brał udział w Powstaniu Warszawskim i za to należała mu się tzw. zwrotka smoleńska w  apelu poległych powstańców, przyjrzyj się tej legitymacji. Wynika z niej, że urodzony w 1949 roku Lech otrzymał Krzyż Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość za działalność niepodległościową w latach 1945-1954.

13962629_1219728218072597_2112818768622422819_n

 

Niektórzy złośliwe sugerują, że prezydent podjął działalność niepodległościową w okresie przedprenatalnym, inni poważnie dowodzą, że chodzi tylko o ostatni rok z tego okresu, 1954, kiedy to Lech, już jak pięcioletnie pacholę…. sikał na „bibułę”.

Nie wiem, kto ten numer z tak skonstruowaną legitymacją prezydentowi Kaczyńskiemu wywinął. Stawiam jednak na brata, który ma już przecież na swoim koncie takie osiągnięcie, jak umieszczenie Lecha na czele strajków sierpniowych w 1980 roku

Dodam, że oprócz Lecha Kaczyńskiego honorowe krzyże WiN-u mają papież Jan Paweł II i pułkownik Ryszard Kukliński, ale oni byli już w  latach 45-54 wystarczająco dorośli, żeby na „bibułę” nie sikać.

Reklamy

15 comments on “Taki był Lech! Walczył przed narodzinami!

 1. Anonim
  9 sierpnia 2016

  Czy rozumie Pan co znaczy HONOROWE odznaczenie? I czy przeczytał Pan ze zrozumieniem przyczynę nadania? „Umacnianie zasady wolność i niepodległość państwa polskiego w majestacie Prezydenta RP”? To coś jak doktorat honoris causa.

  Polubienie

  • zdzisek
   9 sierpnia 2016

   Ja nie rozumiem . . Proszę o o wyjaśnienie !!!!! Czy można np. takie odznaczenie dostać za ” Umacnianie zasady wolność i niepodległość państwa polskiego w majestacie Prezydenta Miasta KŁAJ ” ??????? Coś tak jak humoris causa .

   Polubienie

  • Dariusz
   9 sierpnia 2016

   Ktoś ten dokument jednak stworzył. Rozumiem , że składki są niskie , albo budżet wysechł, że każdemu wręczają taką samą legitymację za „dzaiłalność niepodległościową w latach 1945-1954”. Intencje zrozumiałe ale wykonanie………..

   Polubienie

  • Gal
   9 sierpnia 2016

   To raczej Ty naucz się czytać. Krzyż jest za działalność niepodległościową w latach 1945-1954. To jeśli mieliśmy takich walczących, to wiadomo dlaczego „komuna” wygrała

   Polubienie

  • Lubomir Petrów Pahuta
   11 sierpnia 2017

   Anonimie, honorowo być może, ale takie rozdawanie honorowe honorowych w uznaniu wątpliwych działań niepodległościowych umniejsza wartość honoru odznaczenia. A problem zapewne w tym że za chwilę nie będzie komu wręczać tych odznaczeń za rzeczywiste, chociaż dyskusyjne, zasługi i dla podtrzymania „kółka wzajemnej adoracji” tego zrzeszenia będą honorowo odznaczać każdego członka PiS który krzyknie „przecz z opozycją, niech żyje Kaczyński, Tuska do więzienia”. Anonimie, przyjmowanie czegoś nawet honorowego lecz nie zasłużonego jeszcze bardziej umniejsza wartość nadania.

   Polubienie

 2. TD
  9 sierpnia 2016

  Gloryfikowanie Lecha Kaczyńskiego w czasie pełnienia przez niego urzędu Prezydenta RP to jakieś nieporozumienie i nie jest dla mnie jasne i budzi wątpliwości co do zasadności. Zasługi LK powinny być oceniane przez następnego Prezydenta i w pełni niezależną Kapitułę.
  Jak w takiej sytuacji czują się inni, którym ten Krzyż nadano ?

  Polubienie

  • Mieszko
   14 sierpnia 2016

   A jak było z pomysłem nagrody Nobla dla Hitlera? (niektóre materiały trochę upraszczają ten schemat) Czasem nagrody nadaje się nie w celu uhonorowania a zmobilizowania kogoś, w celu dania impulsu by ukierunkować na ”odpowiednią” drogę. polecam lekturę Machiavellego i podobnych. Czasem kogoś honoruje się na zasadzie zwrotnej pożyczki, temat jest tu szerszy ale polecam zgłębienie bo pytanie słuszne – daję tylko kierunek do odpowiedzi.

   Polubienie

 3. kiu
  9 sierpnia 2016

  Obaj dzielnie walczyli u mamusi pod sukienką.

  Polubienie

 4. meczyk84
  9 sierpnia 2016

  Pan Prezydent Kaczyński otrzymał to odznaczenie honorowo, za zasługi związane z upamiętnianiem tego trudnego kawałka naszej historii. A daty „1945-54” są związane z nazwą samego odznaczenia, nie z okresem jakiejkolwiek działalności człowieka, który otrzymał je honorowo. Ale żeby to zauważyć, trzeba zachować zdolność logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem po zauważeniu słów „Lech Kaczyński”, a niestety wielu tej umiejętności nie posiadło.

  Polubienie

  • Anonim
   9 sierpnia 2016

   No właśnie …ze zrozumieniem,ktorego Tobie czlowieku BRAK>

   Polubienie

  • mka
   10 sierpnia 2016

   odznaczony został HONOROWO (owszem) za DZIAŁALNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ w latach 1945-1954!!! Przecież można było to nazwać tak jak należy i byłoby po problemie. A tu wylazło znowu kłamstwo PiS i naginanie historii. Za 100 lat będą mieli niezłe pośmiewisko z takich działań.

   Polubienie

 5. Anonim
  9 sierpnia 2016

  Niestety, inne dokumenty patriotycznej działalności św. pamięci Lecha Kaczyńskiego zostały zniszczone podczas „zamachu smoleńskiego”, lub też zostały rozkradzione podczas akcji gaszenia pożaru tupolewa. Według wiarygodnych źródeł było tam między innymi poświadczenie Władysława Jagiełły o uratowaniu przez L. Kaczyńskiego sztandaru królewskiego.

  Polubienie

 6. mka
  10 sierpnia 2016

  Tak proszą, aż w końcu Pan wyciągnie tę sprawiedliwą dłoń… I co wtedy, drogi PiSie?

  Polubienie

 7. Mieszko
  12 sierpnia 2016

  Piszący ten artykuł wykazał się brakiem elementarnej wiedzy. W praktyce takie odznaczenie może dostać KAŻDY kto przyczynił się do pamięci. Np. Gdybym ja, albo któryś z moich rówieśników (rocznik 1988) otworzyłby izbę pamięci walki o niepodległość to Kapituła Krzyża Wolność i Niezawisłość miałaby podstawy do nadania. Porównanie do doktoratu honoris causa nie jest do końca słuszne ale dobra droga myślenia.
  PiS-u tu nie bronie ale ludzie… nie ośmieszajcie się.
  Takie żerowanie nie podparte myśleniem logicznym jest żałosne.

  Polubienie

 8. NoMail
  19 lipca 2017

  Legitymację o numerze 004 wydano 11 XI 2008 roku. Wiec nikt ze „swoich” jej mu nie nadawał. Tylko ówcześnie rządzący.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 9 sierpnia 2016 by in dziecko, historia, internet, Polska Ludowa, PRL, społeczeństwo and tagged , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 2,694,790 hits
%d blogerów lubi to: