życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Hitler wstępuje do amerykańskiej armii

Człowiek występujący na tym zdjęciu z lewej strony nazywa się Hitler. Jest rok 1944. Hitler wstępuje do armii. Amerykańskiej armii! Tak, jest z tych Hitlerów. Będzie walczył ze swoim wujem.

4394ccdedb8f412b5db2ba0c547e2100

Żeby wstąpić w szeregi armii, Hitler musiał uzyskać zgodę samego prezydenta Roosevelta. Napisał więc w 1942 roku do niego list, a w nim, że rozważał również służbę w armii brytyjskiej, ale obawiał się, że dla Anglików byłby ze swoim nazwiskiem trudny do zaakceptowania.

Dla Amerykanów Hitler nie był nazbyt hitlerowski

Dla Amerykanów nie był. Media podały, że oficer rekrutacyjny amerykańskiej marynarki wojennej przywitał go w następujący sposób: Witamy w armii, panie Hitler, nazywam się Hess.

William Patrick Hitler był wnukiem Aloisa, ojca Adolfa. Tenże Alois, już jako stateczny mąż i ojciec małego Adolfka miał na boku kochankę – Franciszkę Matzelsberger. I właśnie z nią spłodził Adolfkowi braciszka z nieprawego łoża. Franciszka dała mu imię po ojcu – Alois.

Kiedy Alois dorósł przyjął także nazwisko ojca i już jako Hitler rozpoczął najpierw karierę kelnerską, a potem wyjechał na Wyspy Brytyjskie, żeby uczyć się hotelarstwa. W Dublinie poznał Bridget Dowling. Uciekł z nią do Londynu (ojciec Irlandki był przeciwny ich małżeństwu) i tu na świat w roku 1911 przyszedł ich syn – William Patrick Hitler, bratanek Adolfa.

Pięć lata później jego ojciec Alois został bigamistą. Jako że nie wiodło mu się w Londynie (hotelik przy Dale Street nie przynosił zysków) Alois pojechał do Berlina i tam otworzył restaurację, a w 1916 roku poślubił, nie posiadając rozwodu, Hedwig Haidemann.

Nepotyzm nie zawsze jest zły

Kiedy Adolf w 1933 roku został kanclerzem, jego 22-letni wówczas bratanek William ruszył śladami ojca. Cel był oczywisty – korzystając z koneksji,  zdobyć dobrze płatną posadę w Berlinie.

Koneksje przydały się, owszem, ale jedynie w świecie towarzyskim. William  z racji nazwiska i pokrewieństwa stał się atrakcją licznych przyjęć i rautów urządzanych w ówczesnym Berlinie, na których chełpił się swoim pokrewieństwem twierdząc nawet, że jest jedynym, prawowitym potomkiem Hitlerów.

Nepotyzm, jak się wkrótce okazało, nie zawsze jest zły. Dzięki wujowi William stałby się być może czołowym nazistą. Niestety. Dobrej posady nie dostał, bo za taką trudno uznać etat sprzedawcy w salonie samochodowym. Sprzedając te samochody wysyłał do kanclerza listy przypominające o więzach krwi, ale odpowiedzi nie dostał. Adolf był konsekwentnym przeciwnikiem nepotyzmu, od czasu kiedy powiedział, że nikt na jego plecach kariery nie zrobi.

Wojna z wujem

William wyjechał więc do Wielkiej Brytanii, a stamtąd razem z matką udali się na zaproszenie magnata prasowego Hearsta do USA. Tutaj, jako bratanek Hitlera występował na spotkaniach z amerykańską publicznością, które gromadziły tłumy.

W 1944 roku William Hitler wstąpił do US Navy i wyruszył na wojnę z wujem. Służył w Korpusie Medycznym. Zajmował się rozdziałem leków. O jego dokonaniach wiadomo tylko tyle, że został ranny, czyli przelał w  wojnie z wujem krew, za co został odznaczony orderem Purple Heart.

Złe geny

Kiedy wuja pokonał, wrócił do Stanów, zmienił nazwisko na Stuart-Hudson i zniknął z życia publicznego. Założył własną firmę medyczną, zajmującą się badaniem krwi na potrzeby szpitali. Poślubił miłość swojego życia, poznaną jeszcze w 1937 roku w Niemczech Phyllis Jean-Jacques. Miał z nią czwórkę synów. Zmarł w 1987 roku.

Dwa lata później zginął w wypadku samochodowym jego syn Howard. Był agentem specjalnym Departamentu Skarbu, prowadzącym dochodzenie w sprawie prania brudnych pieniędzy w Nowym Jorku.

Pozostali synowie żyją. Żaden z nich nie dochował się potomstwa. W mediach do dzisiaj krąży plotka, że  postanowili nie mieć dzieci, aby nie przekazywać dalej złych genów

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 18 września 2016 by in Bez kategorii, fotografia, historia, społeczeństwo, USA, wojna and tagged , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 4 472 809 hits
%d blogerów lubi to: