życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Nie będziesz się tatuować – mówi Pismo Święte

A 10 proc. Polaków katolików ma już tatuaż, dodatkowe 30 chciałoby go mieć. Niezłe jaja! A ponieważ dane te pochodzą z 2014 roku, można przypuszczać, że część z tych 30 procent do tej pory zrealizowała swoje marzenia. Czyli spokojnie założyć, że dzisiaj może nawet od 15 do 20 procent obywateli naszego katolickiego kraju, między  15 a 50 rokiem życia nosi na sobie piętno szatana. Tak. Piętno szatana, bo kościół katolicki uważa tatuaż za znak diabła.

tatu

Tutaj mamy górną cześć plakatu wyprodukowanego przez katolickie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Gdańsku

A tu jego dolną część

tatu1

No cóż, graficznie plakat dupy nie urywa. Za to treściowo urywa ją razem ze wszystkimi przyległościami. Cóż my bowiem na nim możemy przeczytać? A to, że świadomie czy nieświadomie wykonany tatuaż jest samookaleczeniem, nadającym naszemu ciału trwały znak, otwierający nas na złego ducha”.

A jak już zły duch przez ten znak wniknie, to przesrane, bo „tatuaż jest tak samo uzależniający, jak alkohol czy narkotyki (…) Tatuowanie sprzyja próżności i grzechom nieczystym, poprzez wystawianie swego ciała na pokaz”. 

A najgorsze ze wszystkiego są tatuowane smoki i węże, bo „są one swoistym przypieczętowaniem cyrografu, podpisaniem paktu z diabłem”. Nic niestety nie ma o tatuowanych aniołach. Czy one też są pieczęcią szatana?

Czy duszpasterze mają rację? Oczywiście, że tak. Pismo Święte mówi bowiem w Księdze Kapłańskiej:  „Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów. 27 Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody. 28 Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!”

I nie ma od tego odejścia. Różni już teologowie próbowali. Udało im się ominąć zakaz obcinania włosów w kółko (patrz zakonnicy) oraz nakaz noszenia pejsów. Z tatuażem sobie nie poradzili.

Za to z kilkoma wersami dalej, zamieszczonymi w tej samej Księdze kościół w Polsce przy wsparciu partii wiodącej poradził sobie równie dobrze jak z pejsami. A mówią one tak: 33 Jeżeli w waszym kraju osiedli się przybysz, nie będziecie go uciskać. 34 Przybysza, który się osiedlił wśród was, będziecie uważać za obywatela. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!”

W związku z powszechnym nieprzestrzeganiem tego świętego nakazu, w Polsce nie ma problemu uchodźców.

Dzisiaj zatem prawdziwy Polak-katolik wygląda tak:

tatuaz-wolnosc-honor

blog-najwieksza-lekcja-patriotyzmu-jest-lekcja-historii_3612

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A na łydach ma symbole Polski Walczącej

 

pic_537_91_1

 

Ma też powstańczego bejsbola na uchodźców, ponieważ uważa się za żołnierza wyklętego.

powstanieccc-900-506-s

Miedzy rozpierduchami drze ryja na stadionie, albo wsłuchuje się w przemówienia prezydenta Dudy, wychwalającego jego patriotyzm. Zakłada, że ksiądz Międlar doprowadzi go do życia wiecznego w niebie. Nie ma pojęcia, on  i ksiądz Międlar, że Pismo Święte ma  w tej sprawie przeciwne zdanie.

Wróćmy jednak do duszpasterzy gdańskich, którzy na swoim przerażającym plakacie udzielają rad tym , którzy zbłądzili i się wytatuowali, a więc również i stadionowym żołnierzom wyklętym: „Posiadanie czy uzależnienie od tatuaży nie jest sytuację beznadziejną, ale tam gdzie zły duch już działa koniecznie trzeba zawierzyć się Panu Jezusowi i Matce Bożej. Tatuaż powinniśmy usunąć i wyspowiadać się. Potrzeba także modlitwy kapłana, aby uzdrowić od skutków tatuażu.”

A zatem do nieba tylko z bliznami!

Reklamy

2 comments on “Nie będziesz się tatuować – mówi Pismo Święte

 1. ana
  27 czerwca 2018

  Już po pana fotografii spodziewałam się treści wywodu-słaby

  Polubienie

 2. ana
  27 czerwca 2018

  Zwolennik cywilizacji śmierci

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 20 września 2016 by in Bóg, polityka, Polska, prawo, religia, społeczeństwo and tagged , , , , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 2,694,792 hits
%d blogerów lubi to: