życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Tak się raduje ksiądz Międlar

Pijcie z tej krynicy mądrości wszyscy. Oto jak ksiądz Międlar komentuje umorzenie postępowania przez białostocką prokuraturę w jego sprawie. Przy okazji gratulacje dla prokuratury, która w użytym przez księdza sformułowaniu „otumaniony, żydowski motłoch” nie dopatrzyła się przestępstwa. Pewnie w tym wpisie też niczego się nie dopatrzy. Zwłaszcza, że kapłan miłosierdzia się wystraszył, stchórzył i już ten wpis usunął. Nic jednak w przyrodzie nie ginie.

miedlar44-1c

 

Białostocka prokuratura uznała, że sformułowanie „otumaniony żydowski motłoch” odnosi się do społeczności żydowskiej z czasów faraonów. Bardzo to ciekawa interpretacja, zwłaszcza dla tych, którzy się pofatygują i na YouTubie wysłuchają kazania księdza wygłoszonego do oneerowców podczas mszy w katedrze białostockiej 16 kwietnia tego roku, a zwłaszcza fragmentu zaczynającego się w 8 minucie 56 sekundzie tej pełnej miłości homilii: -„Ciemiężyciele i otumaniony, pasywny, żydowski motłoch – mówił wówczas duchowny do członków ONR-u – będzie chciał was rzucić na kolana, przeczołgać, przemielić, przełknąć, przetrawić, a na koniec będzie chciał was wypluć, bo jesteście niewygodni”. Wysłuchałem tego kazania dwa razy i doprawdy nie wiem, w jaki sposób ten fragment wiąże się z ludem Mojżesza ciemiężonym przez faraona. Nie wiem też dlaczego ten lud, mimo że już minęło parę tysięcy lat, można nazywać otumanionym, żydowskim motłochem.

W tym samym postanowieniu prokuratura umorzyła też postępowanie przeciwko uczestnikom manifestacji ONR w Białymstoku. Z zeznań świadków nie była bowiem w stanie ustalić, czy członkowie ONR-u skandowali „a na drzewach zamiast liści, będą wisieć syjoniści”, czy też dotyczyło to komunistów. Co prawda dwóch świadków twierdziło, że z pewnością chodziło o „syjonistów”, jednak nie potrafili oni wskazać, kto konkretnie użył takiego sformułowania.

Może ja za mądry nie jestem, ale nie wiem, dlaczego wzywanie do wieszania komunistów miałoby być dopuszczalne w przeciwieństwie do wieszania syjonistów.Bo właśnie to wynika z postanowienia prokuratury. Wiem, że propagowanie komunizmu jest w Polsce zabronione, ale na litość boską, żaden z paragrafów kodeksu karnego nie przewiduje za to kary śmierci przez powieszenie.

I jeszcze jedno. Kieruję to do tych wszystkich, którzy po tym wpisie będą mnie wyzywać, tak jak już to wielokrotnie czynili, od komunistów i lewaków. Komuniści wsadzili mnie w 1981 na pół roku do więzienia, więc dyndają mi te wyzwiska między nogami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 27 września 2016 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 4 247 856 hits
%d blogerów lubi to: