życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Pierwsza miłość Maryli Rodowicz

To był poważny związek. Trwał dwa lata. Gdyby zakończył się powodzeniem, może nie mielibyśmy w Polsce tylu piosenek napisanych dla Rodowicz przez Osiecką, za to Czesi mieliby kolejną Vondrackovą

hqdefault

Początek lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Maryla nie jest jeszcze gwiazdą. Występuje jako support przed grupą The Rebels. Nie, nie jest to żaden zespół anglosaski. To grupa czeska. Na basie gra w niej Jiri Korn (późniejszy wokalista). Jeżdżą w tury po Czechosłowacji. Marylka poprzedza ich występy. Nauczyła się nawet czeskiego i sama prowadzi konferansjerkę

Menadżerem zespołu jest Frantisek Janecek. I to on złamał serce Maryli.Wiem, że nie wygląda wyjściowo na tych zdjęciach. Ale miał duże powodzenie u kobiet. Maryla wyprowadziła się dla niego do Pragi. Niestety, a może stety związek nie przetrwał kłopotów mieszkaniowych. W socjalizmie nawet gwiazdy miały z tym problem. W trasie mieszkali w hotelach, ale po jej zakończeniu gnieździli się w domu kultury, w którym ojciec Janecka był nocnym stróżem. I tak przez dwa lata.

To mogło wykończyć każdy związek. I wykończyło. Janecek co prawda zaczął budować dom, ale robił to w sposób specyficzny. Do roboty na budowie zagonił za darmo zespół. Nawet Maryla mieszała tam beton. W końcu się wkurzyła i wróciła do Polski. Bo w kraju poznała Daniela Olbrychskiego.

frantisek

A Janecek? Nadal, mimo już 72. lat, jest agentem muzycznym. Ma dwukrotnie młodszą żonę. I dwójkę dorosłych dzieci z poprzedniego małżeństwa.

Reklamy

One comment on “Pierwsza miłość Maryli Rodowicz

  1. Marcus Hoe
    8 grudnia 2016

    Janecek dalej wygląda jak cacany! 🙂 Pozdrawiam, piękny blog!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 4 października 2016 by in Bez kategorii, fotografia, historia, muzyka, Polska Ludowa, PRL, płeć, seks and tagged , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Najczęsciej klikane

  • Brak

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,699,667 hits
%d blogerów lubi to: