życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Dzieciak, który zdemaskował Klossa

Czy pamiętasz tego harcerzyka, który zbierał butelki do kartonu ciotki Unrry?  Wiesz, że nazywał się Grzegorz Roman? Raczej nie, bo znasz go jako Marka Piegusa. A czy wiesz, co Marek Piegus robi dzisiaj?

538985

Już dzisiaj nie pamiętam treści serialu „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”. Wiem tylko, że toczyła się tam jakaś zagmatwana intryga kryminalna, w którą wplątał się główny bohater. Ale pamiętam, że wzbudzał we mnie wielkie emocje, takie, że z wypiekami na twarzy czekałem na każdy kolejny odcinek. A był wyświetlany tylko raz na tydzień. Co to była za katorga, żeby się doczekać na swojego idola!!! Dzisiejsze dzieci nie są w stanie sobie tego wyobrazić. Nic dziwnego. Ich seriale są wyświetlane przynajmniej na kilku kanałach,  po kilka razy dziennie na każdym kanale. 

Nie pamiętam, co robił Marek Piegus podczas swoich niewiarygodnych przygód, ale pamiętam, co robił on w „Stawce większej niż życie”. Był taki odcinek, w którym „zdemaskował” przebranego za partyzanta Hansa Klossa. O mało J23 przez niego nie został zabity.

Co robił potem? Machnął ręką na aktorstwo, kiedy odpadł w castingu do roli Stasia w filmie w „Pustyni i w puszczy”. Wtedy rozpoczął swoją karierę już pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Grzegorz Roman w wieku 16 lat porzucił naukę w ogólniaku i zatrudnił się w warsztacie samochodowym. Po trzech miesiącach jednak wrócił do szkoły. Potem studiował dziennikarstwo, prawo, informatykę. Do niczego mu się to nie przydało. Otworzył zakład jubilerski w Warszawie, ale i to nie przyniosło mu satysfakcji. Pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku wyemigrował do Berlina, wtedy jeszcze Zachodniego. Pracował tam w agencji modelek jako fotograf.

Dzisiaj możesz spotkać go na Kanarach, na Fuerteventurze, o ile z niej nie przeniósł się na Seszele, bo takie miał marzenia. Ale rok temu był jeszcze na Fuerteventurze i myślę, że ciągle tam jest. Prowadzi na tej wyspie razem z żoną szkołę nurkowania, ma jacht i w dodatku jest przewodnikiem turystycznym. Oprowadza również polskie wycieczki. Mało kto z ich uczestników go rozpoznaje.

Reklamy

3 comments on “Dzieciak, który zdemaskował Klossa

 1. Jurek
  9 października 2016

  A ja myślałem, że wiejski chłopak, pastuch, który został prezesem dużej spółki to już szczyt przepoczwarzania!

  Polubienie

 2. Monika
  22 stycznia 2017

  Taki jest mój plan i za kilka lat też chcę siedzieć na Fuercie 🙂

  Polubienie

 3. piotrek
  5 lipca 2018

  grzesiek napisz do mnie elek65@tlen.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 6 października 2016 by in film, fotografia, historia, Polska, Polska Ludowa, PRL, telewizja, wychowanie and tagged , , , , , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 2,700,570 hits
%d blogerów lubi to: