życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Król zamków na piasku

Temu chłopczykowi budowanie zamków na piasku weszło w krew, więc buduje je do dzisiaj, mimo że dawno przekroczył już siedemdziesiątkę. Choć bardzo się stara przejść do historii Polski, to w przeciwieństwie do mojego poprzedniego bohatera, nigdy do niej nie przejdzie.

wakacje-spedzalem-w-jastarni-teraz-nie-mam-na-nie-czasu_19920081

Janusz Korwin-Mikke, bo tak nazywa się to chłopię, w tych zamkach na piasku od kilkudziesięciu lat usiłuje osadzić króla, czyli odbudować w Polsce monarchię. W tym schizofrenicznym dziele wspiera go około dwóch procent wyborców. Znacznie więcej podziela jego mizoginiczny stosunek do kobiet.

Na tym, zrobionym  w Jastarni zdjęciu, mały Mikke jest niewątpliwie z dziewczynką. To prawdopodobnie jego przyrodnia siostra. Mnie ciekawi, czy już wtedy, na tej plaży mały Januszek skonstruował swój pogląd, że najlepszym miejscem dla kobiety do odpoczynku i zabawy jest kuchnia. Niedawno zaś z równouprawnienia kobiet kpił w Parlamencie Europejskim tak: „Istnieje ranking 100 najlepszych szachistów. Powinniśmy żądać, aby co najmniej 40 proc. najlepszych szachistów stanowiły kobiety. Oczywiście jeżeli będzie to potrzebne, powinniśmy zmienić zasady gry w szachy”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 14 października 2016 by in dziecko, fotografia, kuchnia, polityka, Polska, Polska Ludowa, PRL, wychowanie and tagged , , , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 4 557 405 hits
%d blogerów lubi to: