życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Jak Mickiewicz został Białorusinem

Ciekawa mapa. Najsłynniejsze twarze Europy, a właściwie poszczególnych państw Europy. Czyli z jakimi twarzami kojarzą się poszczególne państwa. Podzieliłem tę mapę na części, bo w całości jest mało czytelna.

mazzzzz1

Polska, jak widać, reprezentowana jest przez syna francuskiego imigranta. W sumie może być, choć członkowie przewodniej partii muszą być wkurzeni, że nie przez ich prezesa. Rozczar także dla tych, którzy opowiadali, że jedynymi rozpoznawalnymi na świecie Polakami są Wałęsa i Jan Paweł II. Okazuje się, że Francuz jest od nich lepszy.

mazzzzz111

Wydawało się dotychczas, że jedynym rozpoznawalnym Białorusinem jest Łukaszenka, a tu, proszę, nic podobnego! Ku wkurwieniu Polaków okazuje się, że jest jeszcze i drugi. I to bardziej znany – Adam Mickiewicz, wieszcz narodu polskiego. Już od przedszkola dzieci polskie naucza się, że Adam Mickiewicz wielkim Polakiem był. Już od przedszkola białoruskie dzieci są nauczane, że Łukaszenka wielkim Białorusinem jest. A tu taka niespodzianka dla obu narodów

Ale wkurw tych dwóch narodów na opublikowaną mapę blednie z wkurwem Litwinów, których twarzą na niej jest Jogajła. I nie chodzi tu o narodowość, tylko o to, że ten Jogajła to nikt inny, jak  Władysław Jagiełło – król Polski. Zdecydowana większość Litwinów uważa go za zdrajcę i wolałaby, aby swoją twarzą świecił za Polaków.

mazzzzz122

Mapa pokazuje też taką prawidłowość, że najlepiej w roli twarzy państw sprawdzają się masowi zbrodniarze i ludobójcy. Jak się ma takiego zbrodniarza, to już żaden Goethe, Schiller, Beethoven, Dostojewski, Czechow czy Strawiński nie są w stanie jego mordy swoimi twarzami z europejskiej świadomości wymazać. I to nawet przez kilkaset lat. Bracia Węgrzy z pewnością woleliby być kojarzeni na przykład z wielkim Bartokiem, a są ze zboczoną hrabiną, która uwielbiał kąpiele w krwi dziewic. Rumuni też bardziej dumni są z Ionesco niż z hospodara Vlada, zwanego Drakulą.

mazzzzz1111

mazzzzz1222

One comment on “Jak Mickiewicz został Białorusinem

  1. dee4di
    9 listopada 2016

    Banda ignorantów! Kto to wydał?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 2 listopada 2016 by in historia, humor, internet, obyczaje, społeczeństwo and tagged , , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 4 557 945 hits
%d blogerów lubi to: