życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Kierowcy jeżdżą razem z męczennikami

Nie wiem, czy w chwilę po dramacie, jaki wydarzył się w Berlinie, gdzie jedną z ofiar był polski kierowca TIR-a taktownie jest reklamować tego typu antyterrorystyczne „środki zapobiegawcze”. Telewizja Republika uważa, że taktownie, skoro reklamuje. Nie wypowiadam się na temat skuteczności relikwii w konfrontacji z terrorystą islamskim.  Myślę jednak, że gdyby reklama jakichś świętych relikwii chroniących załogi i pasażerów samolotów ukazała się po katastrofie smoleńskiej, to … sami sobie dośpiewajcie

meczennicy

 • Drodzy kierowcy ciężarówek i nie tylko, jeżdżący po Europie i po całym świecie! – piszą na stronie internetowej Telewizji Republika autorzy pomysłu. – Zapraszamy Was do duchowej akcji: „Kierowcy jeżdżą razem z Męczennikami z Pariacoto” To zaproszenie Błogosławionych Męczenników do opieki nad waszą pracą!
 • Następnie zachęcają kierowców do zaproszenia męczenników do opieki
 • Zachęcają, aby prosić ich o ochronę przed atakami terrorystycznymi w czasie waszej pracy.
 • Męczennicy „zapraszani są pod postacią kawałków z ich odzieży
 • Każdy może otrzymać relikwie drugiego stopnia (kawałki ich odzieży, zalaminowane w obrazku) – piszą pomysłodawcy akcji – które będą towarzyszyć kierowcom w ich samochodach podczas pracy. Również każdy z nas może zamówić taki obrazek z relikwią i podarować kierowcy, może jest to twój mąż, może sąsiad. Niech Bracia Męczennicy, dar Boga na te trudne czasy, którzy strzegą nas przed terroryzmem, chronią każdego kierowcę!

Prawdą jest, że współczesny świat jest dla mnie coraz mniej zrozumiały. W świecie, który jeszcze pamiętam obowiązywała zasada, że nieszczęścia nie są najlepszym momentem na reklamowanie czegokolwiek. Jeżeli telewizja o tym nie pamięta, to powinni pamiętać przynajmniej franciszkanie, którzy rozdrobioną odzież oferują

Reklamy

2 comments on “Kierowcy jeżdżą razem z męczennikami

 1. Mike Siemion
  22 grudnia 2016

  Osobiście uważam, że w celach obronnych znacznie lepiej by się sprawdził osikowy kołek niż skrawek wdzianka w laminacie. No, chyba, że chcemy kogoś zabić śmiechem… A tak na poważnie, to kolejny dowód, że ten kraj jest na poziomie średniowiecza.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 22 grudnia 2016 by in internet, obyczaje, Polska, religia, społeczeństwo, transport miejski and tagged , , , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Najczęsciej klikane

Kategorie

Statystyki bloga

 • 2,680,132 hits
%d blogerów lubi to: