życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Członek egzekutywy gości Michnika

Antoni Macierewicz, przewodniczącym komisji smoleńskiej zrobił członka egzekutywy PZPR Wacława Berczyńskiego. Należał on do partii komunistycznej w latach 1968 – 1981, W pewnym momencie był nawet, jak sam pisał w papierach paszportowych, członkiem jej egzekutywy. Przynależność do właściwej partii pozwoliła mu na liczne podróże zagraniczne, również do krajów kapitalistycznych. Władze tylko raz odmówiły mu paszportu, W końcu z jednej z tych podróży nie wrócił. Jak przystało na ideowego członka partii komunistycznej wybrał wolność w najbardziej kapitalistycznym kraju świata – w USA.

1ef94287cfd2b4b83e8b54855738ab47,640,0,0,0

Osiadł w Filadelfii. Tam w raz z żoną otworzył w swoim domu salon towarzyski, w którym lubił gościć przyjeżdżających z kraju artystów i polityków. Przyjmował między innymi również Adama Michnika. Później lubił się chwalić tym, że jest z Adamem po imieniu. Ale teraz, ze zrozumiałych względów, już się tym nie chwali.

Kierowana przez niego komisja wykazała się ostatnio epokowym wyjaśnieniem, dlaczego w rozerwanym wybuchem na strzępy tupolewie okna zostały nienaruszone.

Wreckage of Kaczynski’s plane to be covered by shelter within five days

Cud prawdziwy. Bomba termo-baryczna, w którą wierzą Macierewicz, Kaczyński i Berczyński rozerwała samolot, a okna całe. Choć powinny pierwsze po wybuchu wylecieć.

Były członek egzekutywy partyjnej tak sobie z tym problemem poradził.

C9I5KlzWsAAHdsU

Zbudował wielką konserwę, wstawił do niej fotele. A na koniec farbami namalował okna i powiedział, że jest to tupolew. Następnie zdetonował w konserwie bombę termo-baryczną. I co nastąpiło sfilmował. Film pokazał w rocznicę katastrofy całemu światu, jako dowód na zamach

C9I5MS9WsAE_abc

Jak widać, konserwa się rozerwała, a  namalowane  okna całe. Tak, że były członek PZPR udowodnił, że malowane okna nie pękają. Zuch

Reklamy

One comment on “Członek egzekutywy gości Michnika

  1. Deecara
    14 kwietnia 2017

    Zapraszam do mnie deecara.blogspot.com

    http://deecara.blogspot.com/?m=1

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 13 kwietnia 2017 by in film, fotografia, nauka, polityka, Polska, Polska Ludowa, PRL, społeczeństwo and tagged , , , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,547,733 hits
%d blogerów lubi to: