życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Sikawkowy radę sobie da

Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak odznaczył  siebie, czyli Mariusza Błaszczaka, Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Nawet to nie dziwi. Dopiero to, co zrobił później, powala na kolana. On tej odznaki nie przyjął! Psychiatryk i to po elektrowstrząsach.

O odmowie poinformowało dziennikarza Polsatu News MSWiA –  „Informujemy, że Postanowienie nr 11/OP/2017 zostało uchylone. Minister Mariusz Błaszczak odmówił przyjęcia odznaki ‚Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej'” – napisało ministerstwo

 

blaszczak

Uporządkujmy, żeby jakoś to ogarnąć rozumem, choć rozum jako instrument może nie wystarczyć. Powyższe pismo, pod którym z upoważnienia Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka podpisał się wiceminister Jarosław Zieliński odznacza ministra Błaszczaka odznaką złotą. Odznaki tej, którą sam sobie przyznał, minister chwilę później nie przyjmuje.

A przecież zasłużył, bo przymioty posiada. Odznaka taka może być nadana za wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia lub – jak w przypadku Błaszczaka – za „długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej”.

Minister Błaszczak pełni służbę chyba ponad rok. Czyli wieloletnią.

Rozumem tego nie ogarniam, bo to chyba jest jakaś demonstracja. Ta odmowa. Minister nie przyjął odznaki od siebie samego, bo się z sobą nie utożsamia!

Zamiast komentarza, klasyka zespołu No To Co. Stare dziady pamiętają:

 

Jedzie, jedzie, straż ogniowa, trąbka gra.

Sikawkowy radę sobie da

Reklamy

One comment on “Sikawkowy radę sobie da

  1. ja
    2 czerwca 2017

    Trzeba wiele złej woli, by wyskakiwać z takimi rewelacjami. Jeśli mały Jasio wierzy, że minister, jakikolwiek minister, osobiście prowadzi jakiekolwiek sprawy lub osobiście podejmuje wszystkie decyzje, trudno – to male dziecko. Ale osoba dorosła?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 31 Maj 2017 by in humor, internet, obyczaje, polityka, Polska, prawo, społeczeństwo and tagged , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 2,700,766 hits
%d blogerów lubi to: