życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Miłosierny Samarytanin

Siła perswazji prezesa Kaczyńskiego, siła ideologi PiS-u musi być wielka, skoro jest w stanie przekreślić wiarę, religię i lata wychowania w duchu katolickim. Na zdjęciu mamy męskich przedstawicieli trzech pokoleń Dudów. Najmłodszy z nich za kilkadziesiąt lat będzie

v.wpimg

prezydentem Polski i uratuje ganianą przez wiatr hostię przed zbeszczeszczeniem. Tutaj jest pierwszokomunistą.

Biega z gromnicą do kościoła i obchodzi pierwsze piątki. Jest wychowywany, jak Chrystus. Tak wychowuje go   wspierany przez dziadka ojciec – Jan Tadeusz. Będzie się tym za kilkadziesiąt lat szczycił. Dopóki nie stanie sprawa uchodźców.

I się okaże, że całe to wychowanie w duchu chrześcijańskim, prawdy wkładane jeszcze w małą główkę Dudy, że trzeba „głodnych nakarmić, spragnionych napoić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać”, że wreszcie lata patriotycznego wychowania w harcerstwie, że wszystko to okaże się nic niewarte po kilku latach prania mózgu przez prezesa Jarosława.

Właśnie Jan Tadeusz Duda udzielił wywiadu „Super Ekspressowi”, w którym nie kryje rozczarowania swoim synem.  – Hołduję chrześcijańskiemu podejściu w sprawie przyjmowania uchodźców i uważam, że należy ich przyjąć. (…) Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać – jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia miłosierdzia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście –  mówi.

Bardzo ładnie powiedziane, tyle tylko, że w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego, a zaliczam do tego otoczenia również prezydenta, nie ma ani jednego miłosiernego Samarytanina. Zatem przypomnę im tę przypowieść, zwłaszcza, że opowiadał ją sam Jezus, w którego oni wszyscy wierzą:

«Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. 31 Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. 32 Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. 33 Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: 34 podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. 35 Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. 36 Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» 37 On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!» 

Idź, i ty czyń podobnie – mówił Jezus. Ale Jarosław mówi inaczej. I kto w tej sekcie jest ważniejszy?

Reklamy

4 comments on “Miłosierny Samarytanin

 1. Mike Siemion
  25 czerwca 2017

  Polski katolicyzm niestety nie ma nic wspólnego z wiarą. To tylko chamstwo, agresja i pogarda dla innych. Współczuję tym wszystkim „katolikom” bo jeśli faktycznie trafią pod sąd boży, czy w co tam wierzą, to z całą pewnością będą mieć totalnie przestane.

  Polubienie

  • zbych
   26 czerwca 2017

   Jestes wielki :)Wspolczujacy/hi,hi,hi…/tym :” w co tam wierza” i zatroskanym o owych dobro…:)Samarytanin to przy tobie kukla:)))

   Polubienie

 2. Zaratustrak
  26 czerwca 2017

  Polski katolicyzm to wojowniczy kult plemienny, gdzie krzyż pełni jedynie rolę totemu.

  Polubienie

 3. Pingback: Miłosierny Samarytanin — życie umysłowe – komp13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 25 czerwca 2017 by in Bóg, dziecko, fotografia, historia, nauka, obyczaje, polityka, Polska, religia, społeczeństwo and tagged .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Najczęsciej klikane

 • Brak

Kategorie

Statystyki bloga

 • 2,699,665 hits
%d blogerów lubi to: