życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Marzenie o karocy

Czy wiesz, kim jest ten Kopciuszek płci męskiej stojący obok karety? To w ostatnich dniach najbardziej kontrowersyjna postać w Polsce. Mina dumna, postawa zasadnicza. Ma jedenaście lat. Pozuje. Historia kształtuje się w Wiedniu, w pałacu Schonbrunn. Chętnie wsiadłby do tej karety, ale nie może, przecież to muzeum. 

5e570ac83cf9cc6f7b7f16d35f64789d

A on, widać  to po postawie zasadniczej, lubi przestrzegać porządku. Po latach okaże się, że porządku, najlepiej takiego, który sam ustanowi.

Jest w Wiedniu z mamą. Ojcu komuniści nie dali paszportu. Będzie się za to odgrywał. Po 27 latach od upadku komunizmu będzie tropił domniemanych komunistów wśród lekarzy, którzy nie wyleczyli jego ojca i wśród sędziów, którzy tych lekarzy nie skazali.

Mały Zbigniew Ziobro stoi przy karecie. W 2017 roku otworzy się przed nim szansa na wyciągnięcie ręki, żeby do tej karety wsiąść, pomachać do wiwatujących zwolenników, chwycić za twarz przeciwników. Stać się być może najpotężniejszym człowiekiem w Polsce. Ale coś poszło nie tak. Stoi więc dalej u karety. Jak długo jeszcze?

Reklamy

9 comments on “Marzenie o karocy

 1. Jędrzej Kmieć
  29 lipca 2017

  pasuje jak wół do tej karety

  Lubię to

 2. Anonim
  29 lipca 2017

  do usr……j smierci

  Lubię to

 3. grey
  29 lipca 2017

  Mała kanalia…

  Lubię to

 4. Bodo Adamek
  29 lipca 2017

  Jeszcze nie wiadomo bylo co z niego wyrosnie.Mysle ze musialo sie cos stac w jwgo zyciu ze z milego chlopca przeistoczyl sie w despotycznego ,wszystko wiedzacego lepiej polityka.Biestety politycy nie sa nieomylni a pytanie kogos o ryde i skirzystanie z niej wcale nie ujmuje powagi pytajacemu ,a wrecz przeciwnie.
  Jak wiadomo (PiS chyba tego nie wie) Errare humanum est.:-)

  Lubię to

 5. Anonim
  30 lipca 2017

  wlazł za czerwony sznur odgradzający – fe nie ładnie nie przestrzega przepisów 🙂

  Lubię to

 6. Lorenz
  9 sierpnia 2017

  Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam że ZBIGNIEW ZIOBRO nie pełni obowiązków prokuratora generalnego – zamiast niego funkcje te sprawują ŚCIGANI NA DRODZE KARNEJ ZGODNIE Z KK – SŁAWOMIR SZELESZCZYK, RYSZARD TŁUCZKIEWICZ, MIROSŁAW CHŁOPIK – więcej na stronie POKRZYWDZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ im. CLAUDIU CRULICA na Facebooku

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 28 lipca 2017 by in dziecko, fotografia, polityka, Polska, Polska Ludowa, PRL, społeczeństwo, wychowanie and tagged , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 1,900,844 hits
%d blogerów lubi to: