życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Kręgosłup druha

Poznajesz to pacholę w mundurku. Jest chusta, lilijka, krzyż harcerski. Można powiedzieć „modelowy harcerz Polski Ludowej”. Nie wiem, do której drużyny należał. Krakowskiej czy w Jaśle, w którym przez kilka lat stał na bramce w miejscowej drużynie. Wątpię, żeby jego harcerscy przełożeni chcieliby się pochwalić, że mieli go w drużynie.

z21890032IH,Jaroslaw-Gowin

Nie nauczyli go bowiem prawości, lojalność. Nie wyrobili kręgosłupa, który nie ugnie się w chwili próby. Ten kręgosłup giął się już przy lekkich podmuchach wiatru, a połamał się, kiedy Jarosław Kaczyński wyzywał opozycję od mord zdradzieckich. On, Jarosław Gowin, katolicki inteligent krakowski, prawnik przywiązany do wartości demokratycznych poprze zamach PiS-u na niezależność Sądu Najwyższego. Potem będzie siedział, kiedy inni posłowie obozu władzy będą wiwatować na stojąco. Będą mówić, że to ostentacja i manifestacja niezadowolenia, ale to złamany kręgosłup nie pozwoli mu podnieść się do pionu.

Następnego dnia Jarosław Gowin poprze prezydencki veto wobec ustawy, która sam przegłosował. Będzie mu się wydawało, że w ten sposób odzyska kręgosłup. Nie odzyska. Redakcja Znaku, pisma katolickiej inteligencji wywali go ze swojego grona. A grono to zacne, którym miał zaszczyt swego czasu kierować, jako redaktor naczelny Znaku.

Będzie pierwszym i jedynym redaktorem naczelnym, którego zespół pisma wymaże ze swojego grona. Mimo, że wszyscy redaktorzy naczelni maja w nim swoje miejsce dożywotnio. Poza Jarosławem Gowinem.

Reklamy

5 comments on “Kręgosłup druha

 1. Polski Polak
  3 sierpnia 2017

  Gównem sekciarskim nie za wracam sobie głowy. .najwięcej zdrajców I bandytów kryje się w sekcie darmozjadów. .okupantów..którzy okupują nasz kraj..

  Polubienie

  • Kazimierz Sielski
   3 sierpnia 2017

   Polski Polaku, … ble ble ble i nic więcej. Pieprzysz jak zmoheryzowana polka, .. pod kościołem, trzy godziny gadania i nie wiadomo o czym.

   Polubienie

 2. Mario
  3 sierpnia 2017

  Czym on rozni sie od wazeliny? Oblesny obslizgly bez twarzy bez kręgosłupa. Skonczy jak kornik drukarz. On Czarnecki Pieta Suski .Takich ludzi w Zoo oglądać

  Polubienie

 3. Zastępowy
  3 sierpnia 2017

  Kał w chuście.

  Polubienie

 4. Kazimierz Sielski
  3 sierpnia 2017

  Chyba od zawsze był śmierdziuchem i wazeliniarzem , jak i cala „góra” PiSuarowa

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2 sierpnia 2017 by in dziecko, fotografia, historia, polityka, Polska, Polska Ludowa, prawo, PRL, społeczeństwo, wychowanie, wychowanie edukacja and tagged .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Najczęsciej klikane

Kategorie

Statystyki bloga

 • 2,680,132 hits
%d blogerów lubi to: