życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Rewolucjonista

Zdjęcie zostało wykonane  we Wrocławiu. Prawdopodobnie przed   IX Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego

Jest druga połowa lat osiemdziesiątych. Nasz bohater jest młodzieńcem niezłomnym, walczącym bezkompromisowo o ideały, które ma wypisane za sobą na transparencie.

oraw1

Przed przystąpieniem do matury ukrywał się przed SB, bo wcześniej był porwany przez uboli i straszony niedopuszczeniem do egzaminów.

A teraz stoi na czele rządu państwa, którego bardzo duża cześć obywateli uważa, że normy, o które walczył jako nastolatek nie są w nim przestrzegane. To przekonanie podziela również Unia Europejska.

Zawsze zastanawia mnie ta chwila w życiu, w której ideały stają się nic nieznaczącymi pojęciami. Kiedy ona następuje? I czy w ogóle jest dostrzegalny ten moment, w którym z bojowników stajemy się mentalnymi urzędnikami?

Piszę to w dniu, w którym prezydent Duda podpisuje ustawy podporządkowujące sądy i sądownictwo władzy wykonawczej. Myślę, że gdyby młody Mateusz Morawiecki, ten młody chłopak ze zdjęcia, przesiąknięty ideami, usłyszał wówczas od kogoś, że będzie w takim państwie premierem, dałby mu w gębę.

13 comments on “Rewolucjonista

 1. sagula
  21 grudnia 2017

  Walczył o demokrację, którą właśnie pogrzebał! Kiedyś za to zapłaci! Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 2. Anonim
  21 grudnia 2017

  31 grudnia 81r ul. Malarska 7 lufa od ak 47 zomowca przystawiona brutalnie do brzucha taki wspomnienia rysują inny pogląd na demokrację Niedługo zamiast zomowców jedynie (słusznej) partii giwery będą w rękach jakiegoś onr,u lub nie daj Boże alumnów i innych popapranców

  Polubienie

 3. Makron i Mikron
  21 grudnia 2017

  Żadne z wprowadzanych właśnie rozwiązań nie jest autorskim programem polskim. Wszystkie istnieją w UE. To, że w tej chwili Polska jest kąsana, to sprawa wyłącznie polityczna. Przede wszystkim pokłosie tego, że polski rząd – zgodnie z DEMOKRATYCZNĄ wolą narodu – powiedział, że nie uczyni z Polski takiego samego chlewu, jaki wcześniej uczyniły Szwecja, Niemcy czy Francja. I bardzo dobrze! Ani kroku w tył! A UE może co najwyżej groźnie kiwać palcem w bucie. A dlaczego? Ano dlatego, że nie ma ani jednego żołnierza. Skowytu lewaków nie ma co słuchać. Polacy mieli dosyć obrzydzania im ojczyzny, promocji wszelkich dewiacji jako norm, obrzucania błotem rodziny i podważania jej roli, homopropagandy, itp. UE jest żywym zaprzeczeniem WSZELKICH norm europejskich i jako taka lepiej, żeby przestała istnieć. Myślę, że jest na jak najlepszej drodze i mam nadzieję, że za mojego życia będę oglądać upadek tego ZSRR bis, tylko w jeszcze głupszym wydaniu. A osoby pokroju Timmermansa będą musiały wówczas szukać azylu, bo mam nadzieję, że będą ścigane w Europie. Ciekawe tylko, gdzie go znajdą. Może w państwie położonym w Palestynie?

  Polubienie

  • kredek
   21 grudnia 2017

   Polecam. nieczęsto można przeczytać coś równie głupiego

   Polubienie

  • Andrzej Rybski
   22 grudnia 2017

   Ucz się rosyjskiego człowieku już niedługo może ci być ŻYWOTNIE niezbędny do przeżycia…

   Polubienie

  • andrzej
   26 grudnia 2017

   To straszne jakie spustoszenie w mózgach Polaków zrobiła pisowska ideologia

   Polubienie

  • Ireneusz Grynczewski
   26 grudnia 2017

   Proszę przeczytać (ze zrozumieniem ) to co był Pan łaskaw napisać, a następnie poszukać dobrego psychiatry. Może pomoże.

   Polubienie

  • abram
   27 grudnia 2017

   Przepraszam , ale zboczeniem nie są sypiający ze sobą faceci ale kosciół wtykajacy swoje 3 grosze do polityki!

   Polubienie

  • Józef Jas
   27 grudnia 2017

   Idiota do kwadratu! Mam nadzieje ze takich idiotow w Polsce jest niewielu. Ze wiekszosc chce zyc w Polsce zwiazanej z UE a nie wegetujacej na obrzezu Europy.

   Polubienie

 4. Entro
  23 grudnia 2017

  Kilka lat temu koło Skierniewic pijany policjant rozjechał na śmierć dwie osoby.Zamiast ponieść zasłużone konsekwencje został uniewinniony po trzech latach,odwieszony z prawa wykonywania zawodu,otrzymał zaległe pobory za które kupił sobie nowe mieszkanie.On miał ustosunkowanego ojca byłego komunistycznego dyrektora dużego zakładu,rodziny zabitych zwykli prości ludzie skazani na pogodzenie się z losem.W czasach tzw.demokracji postkomunistycznej szary człowiek był dla władzy sądowniczej psim g..em,dlatego proces wykorzeniania lewackiej mentalności pozbawionej uczuć wyższych należy rozpocząć od tych środowisk,które takie postawy winny kształtować,być ich nieposzlakowanym wzorem.Jak powiedział ksiądz Twardowski:nad drugim człowiekiem można się wywyższyć pochylając się nad nim aby podać pomocną dłoń.

  Polubienie

  • marylu
   26 grudnia 2017

   Szary człowiek dalej będzie niczym dla każdej władzy

   Polubienie

  • Anonim
   26 grudnia 2017

   Wtedy był psim gownem, a teraz jest PiSim. Jaka różnica?

   Polubienie

  • Ragnarok
   27 grudnia 2017

   W ubiegłym roku idiota mieniący się myśliwym postrzelił śmiertelnie człowieka, otrzymał wyrok w zawieszeniu i karę 20 tys złotych….. faktycznie teraz widać przejęcie losem szarego człowieka….

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 20 grudnia 2017 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 4 780 806 hits
%d blogerów lubi to: