życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Spisek byłych agentów przeciw książce kucharskiej!

Macki SB sięgnęły przepisów kuchennych Pana Gmyza, pseudonim Trotyl. Nie żartuję. Spisek byłych oficerów SB przeciw przepisom kulinarnym niezłomnego Trotyla został zdemaskowany. Okazało się, że to zemsta po latach na flaczkach a la Gmyz, kaszance z Gmyzowego grilla i pierogach z Gmyzowego kociołka.

gmyz

Narracja jest taka, że szef wydawnictwa Editions Spotkania spiknął się z byłymi oficerami SB przeciwko Gmyzowi. Kupował najmocniejsze, jak pisze Wirtualna Polska najbardziej demaskatorskie książki prawicowych autorów, w tym książkę kucharską Gmyza. Wydawał je, lecz być może celowo sabotował sprzedaż potencjalnych hitów. Następnie nie wypłacał autorom honorariów. Może to być kara za ich dotychczasową działalność. Taka perfidia. Nie wierzycie! No to przeczytajcie, jaki list w tej sprawie wysmażyli Gmyz z kolegami, którym rzekomo to wydawnictwo zrobiło takie samo kuku:

Wielce Szanowny Panie,

 My niżej podpisani, którzy Panu zaufali i uznali za ikonę oporu przeciwko komunizmowi w dekadzie lat 70. i 80., czując się w obowiązku wobec własnego sumienia i czytelników postanowiliśmy zwrócić się do Pana z listem otwartym. 

Traktując „Editions Spotkania” za oficynę posiadającą szczególną renomę i wyjątkową pozycję na emigracyjnym i krajowym rynku wydawniczym ze względu na wieloletnie odkrywanie zbrodniczej działalności ludzi systemu komunistycznego, pragniemy wyrazić swoje daleko idące zaniepokojenie ujawnionymi w ostatnim czasie informacjami na temat podjęcia przez Pana współpracy gospodarczej z wysokimi rangą funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa oraz ich agentami.

Z opublikowanych w Internecie dokumentów wynika jednoznacznie, że zaledwie dwa miesiące po obaleniu Rządu premiera Jana Olszewskiego i realizacji przez Ministra Spraw Wewnętrznych RP – Antoniego Macierewicza uchwały lustracyjnej Sejmu RP z 28 maja 1992 r., w dniu 6 sierpnia 1992 r. razem z płk. Aleksandrem Makowskim, Rudolfem Skowrońskim i Leonardem Praśniewskim aktem notarialnym powołał Pan spółkę prawa handlowego działającą pod firmą „HIT-MARKET” Sp. z o.o.

Aleksander Makowski to negatywnie zweryfikowany w 1990 r. były oficer Departamentu I MSW (wywiadu cywilnego), o szczególnych zasługach w zwalczaniu niepodległościowych inicjatyw Polaków w kraju i na emigracji. W momencie tworzenia wspólnie z Panem firmy „HIT-MARKET”, Makowski współpracował z UOP. Z kolei Rudolf Skowroński to znany prowokator i tajny współpracownik SB o pseudonimach „Tomek” i „Setti”. Od kilku lat jest bezskutecznie poszukiwany przez organy ścigania w związku z licznymi malwersacjami finansowymi (obecnie uznany jest za zaginionego). Natomiast Leonard Praśniewski, w 1990 r. założyciel nomenklaturowego banku działającego pod nazwą „Leonard” w podwarszawskiej Zielonce, to osoba zarejestrowana jako wieloletni  tajny współpracownik SB o ps. „Lolek”. W późniejszym okresie funkcjonowania spółki „HIT MARKET” Sp. z o.o. (po zmianie nazwy „IC MARKET”) we władzach tego podmiotu tolerował Pan także mjr. Dariusza Gawrońskiego, byłego oficera pionu nielegalnego wywiadu cywilnego PRL.

Wszystkie wymienione powyżej osoby oraz ich powiązania z aparatem bezpieczeństwa PRL zostały precyzyjnie opisane i udokumentowane przez nas w książkach wydawanych za Pana namową w „Editions Spotkania”. Jednak nigdy nie wyjawił Pan przed nami swoich znajomości i biznesowych relacji z ludźmi tajnych służb PRL.

Nasze szczególne zaniepokojenie budzi także koincydencja pewnych zdarzeń mająca miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Relacje gospodarcze z ludźmi dawnej bezpieki w ramach spółki „HIT-MARKET” rozpoczął Pan i następnie kontynuował podczas prac wydawniczych nad książkami „Konfidenci są wśród nas” Michała Grockiego (Tomasza Tywonka) oraz „Lewy czerwcowy” Piotra Semki i Jacka Kurskiego. Obie pozycje książkowe ukazały się w 1993 r. i od samego początku stanowiły punkt odniesienia dla obozu niepodległościowego, domagającego się dekomunizacji, lustracji i budowy „Nowego Państwa”. To właśnie m. in. za opinie wyrażane na kartach wydanych przez Pana książek, liderzy prawicowych ugrupowań poddani zostali jawnym i konfidencjonalnym represjom ze strony prokuratury i tajnych służb (zwłaszcza Zespołu Inspekcyjno-Operacyjnego MSW kierowanego przez płk. Jana Lesiaka).

Czując się przez Pana oszukani (świadomie pomijamy w naszym liście kwestię Pańskiej nieuczciwości biznesowej wobec autorów publikujących w „Editions Spotkania” polegającej na nierespektowaniu przez Pana zawartych z nami umów i unikaniu rozliczeń z tytułu sprzedaży książek), w związku z ujawnionymi w Internecie i mediach faktami zwracamy się do Pana z apelem o publiczne wyjaśnienie wszystkich okoliczności swojej biznesowej współpracy z funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa PRL.

dr hab. Sławomir Cenckiewicz

dr Witold Bagieński

Piotr Woyciechowski

———————————— autorzy książki „Konfidenci – Archiwa ujawniają prawdę”

Piotr Nisztor

Wojciech Dudziński

————————————————————————– autorzy książki „Nietykalni”

Maciej Marosz

———————————————————————– autor książki „Resortowe togi”

Cezary Gmyz

—————————— autor książki „Co nam Gmyz zgotował? Przepisy ze szczyptą…”

Złośliwcy twierdzą, że to nie SB uwzięła się na książkę Gmyza, tylko ludzie nie chcieli czytać tego bigosu, który on wypichcił. Ale to nie są Polacy. A jeśli już, to gorszego sortu. Są bowiem niezbite dowody świadczące o tym , dlaczego ubole  uwzięli się na kuchnię Gmyza. Są one w książce. Są w niej bowiem i Macierewicz i Duda, z którymi podczas pichcenia tych bigosów Gmyz rozmawiał. Właśnie. I to jest już narodowa sprawa. Wraz z ich udziałem  przepisy zyskały narodowy i patriotyczny wymiar. Stąd spisek uboli został wymierzony nie w byle jaki bigos, tylko w bigos narodowy, patriotyczny, bigos dobrej zmiany, którego przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli pozbawieni.

 

One comment on “Spisek byłych agentów przeciw książce kucharskiej!

  1. Pingback: TROTYL pierdyknął – komp13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 11 lutego 2018 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

  • 4 361 402 hits
%d blogerów lubi to: