życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

W Łomży blokują szpital przed pacjentami z koronawirusem!

Kaczyński straszył kiedyś zarazą roznoszoną przez uchodźców, to teraz narodowy suweren łomżyński blokuje szpital, aby nie trafili tam pacjenci z koronawirusem.

23 comments on “W Łomży blokują szpital przed pacjentami z koronawirusem!

 1. Anonim
  17 marca 2020

  problem w tym, że to jedyny szpital w Łomży więc nie ma c się dziwić mieszkańcom

  Polubienie

 2. Wojciech Domalewski
  17 marca 2020

  No ale przecież oni sami zaczną tam trafiać za kilka tygodni!

  Polubienie

  • E. Cwalinska
   18 marca 2020

   To jest jedyny szpital w Łomży. Miasto ma 60 tys. mieszkańców. Powiat nie mniej niż kolejne 60 tys. Tyle ludzi jest pozbawionych opieki zdrowotnej. Do najbliższego szpitala jest ok. 20 km. Jak mają tam dojechać osoby niepełnosprawne, samotne, w podeszłym wieku? Do szpitala w Łomży mogłam jechać taksówką, do Zambrowa nie pojadę. Dla mnie,osoby niepełnosprawnej w stopniu znacznym, niezdolnej do samodzielnej egzystencji decyzja o zamknięciu szpitala to jest EUTANAZJA.

   Polubienie

   • Tina
    18 marca 2020

    W Zambrowie i Kolnie nie przyjmują chorych. Mają pełne oblozenie

    Polubienie

   • Jacek Wyjadłowski
    20 marca 2020

    Za Tuska była Polska w ruinie,ale teraz po pięciu latach ,,Dobrej Zmiany”,jest aż tak źle??…to propaganda,bo w kraju jest wszystko super,trzeba tylko oglądać TVP 😉 😀

    Polubienie

 3. Aa
  18 marca 2020

  Strzelać w nogi

  Polubienie

 4. Damian Getek
  18 marca 2020

  Człowieku nie masz pojęcia o co chodzi w tej sprawie! Kolejny głupiomądry, który stwierdził że nic nie wie to się wypowie.
  Po 1. Od wielu lat do takich sytuacji w województwie podlaskim był przygotowywany szpital uniwersytecki, jeden z wielu w Białymstoku. Od momentu, kiedy koronawirus zbliżał się do naszych granic, lekarze tam pracujący byli szkoleni, sprzęt był tam lokowany, środki bezpieczeństwa były tam zwożone z całego województwa.
  Po 2. Łomża ma tylko i wyłącznie 1 (JEDEN) szpital, którego utrata spowoduje ofiary w ludziach. Wyobraź sobie, że w twoim mieście likwidują jedyny szpital i musisz jeździć po małych szpitalach powiatowych, które są przepełnione i nie chcą przyjmować nikogo z zewnątrz. Wyobraź sobie sytuację gdy ty lub ktoś tobie bliski ma zawał lub poważny wypadek, gdzie każda minuta gra olbrzymią rolę, a karetka musi dowieźć do szpitala oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów.
  Po 3. Szpital w Łomży w najmniejszym stopniu nie był przygotowany na tą sytuację. Wszystkie środki osobowe, finansowe i sprzętowe są w szpitalach w Białymstoku, w które województwo pchało pieniądze przez lata a o szpitalu w Łomży nikt nie pamiętał.
  Po 4. Lekarze w Łomży nie zostali w żaden sposób przeszkoleni do tej sytuacji, tylko zostali postawieni przed faktem dokonanym.
  Po 5. Szpital nie jest technicznie przygotowany, ma jedno przyłącze wodociągowe i nie posiada własnej oczyszczalni do takich sytuacji, więc zakażone ścieki trafią do ogólnej sieci.
  Po 6. Decyzja wojewody była mocno polityczna – nienawidzi Łomży, traktuje ją jak piąte koło u woza, bo wybrała niepisowskiego prezydenta.
  Oczywiście jeżeli ogląda się jedynie słuszne media pisowskie, zasysa się propagandę to trudno jest zrozumieć takie sprawy.

  Polubienie

  • Ella
   18 marca 2020

   Bardzo mądre słowa.

   Polubienie

   • Anonim
    23 marca 2020

    Nie znasz Lomzy albo ciagniesz kase z PiSu.Kto zna te miasto nie odwazy sie tak napisac bo i jego bliskich moze spotkac przygoda a wtedy co..Jesli okoliczne szpitale nie przyjma bo nie ma wolnych lozek to umieraj.Bialystok chcial pozbyc sie klopotu to wypchneli kukulcze jajo do Lomzy.Mysleli,ze nie bedzie nikt oponowal…a tu niespodzianka.I tak ma byc.To ci ktorzy tam mieszkaja maja decydowac co ma byc a nie Bialystok…No…Przytuly moga jezdzic do Bialegostoku.Tak kochaja prezesa wiec chyba dla nich zaden problem..Buraki.

    Polubienie

  • miki
   18 marca 2020

   NORMALNE JAK PREZYDENT Z PLATFORMY TO MA WYTYCZNE I MUSI SIĘ PRZECIWSTAWIC ZARZĄDZENIOM RZĄDU i Wojewody..””na złość babci odmrożę sobie uszy””.co to będzie,co to będzie?

   Polubienie

   • Łomżyńska matka
    18 marca 2020

    Dla Twojej informacji to prezydent z PISu 😂- zapraszam pomieszkac najbliższy rok z małymi dziećmi, schorowanymi rodzicami – bez szpitala,soru żadnej fachowej pomocy medycznej- po co komentować jak się nie wie podstawowych rzeczy?

    Polubienie

  • ibek45
   18 marca 2020

   i to wyjasnia wszystko!

   Polubienie

 5. LSD
  18 marca 2020

  zestawienie Kaczyńskiego przestrzegającego przed chorobami roznoszonymi przez kogoś to coś innego niż ta zaraz i protest. Jedyny szpital zabrać ludziom? czy wy myślicie, że wszelkie inne choroby mięły? Może przyda się jakiś gdzie nie ma kontaktów z zarazą?

  Polubione przez 1 osoba

 6. Anonim
  18 marca 2020

  Co za stek bzdur!!!
  My nie mamy nic przeciwko szpitalowi zakaźnemu, nie migamy się. Nie o to w tym wszystkim chodzi! Odebrano nam SZPITAL WOJEWÓDZKI ze sztabem specjalistów, u których leczyło się tysiące osób. Nasi ludzie błąkają się po okolicach w przypadkach wymagających natychmiastowej pomocy. Przypadek z mojego najbliższego otoczenia: chłopak zapisany na operację, chirurgia szczęki, miał mieć zabieg w tym tygodniu. BĘDZIE MIAŁ W LIPCU, BO NIE MA TERMINÓW! Ta rażąca dezinformacja stawia nas w beznadziejnym świetle, a to wszystko dlatego, że nie mówi się prawdy. My chcemy tylko mieć dostęp do opieki medycznej, a nie tułać się po okolicach, gdzie wszystkie szpitale są przepełnione. BIAŁYSTOK MA 6 SZPITALI, Z KTÓRYCH JEDEN USTAWOWO JEST WSKAZANY JAKO SZPITAL ZAKAŹNY W RAZIE EPIDEMII. Dlaczego więc z chwili na chwilę zmieniono lokalizację z B-stoku na Łomżę? Dlaczego zarówno pracownicy szpitala, jak i samorząd, dowiedzieli się o tym z mediów? TO JEST ABSURD. O TO WALCZYMY I O TO NAM CHODZI. Nie mamy nic przeciwko leczeniu zarażonych w naszym mieście. Mogli zrobić szpital zakaźny gdziekolwiek, albo rozszerzyć nasz oddział zakaźny ale BEZ ODBIERANIA NAM MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA Z USŁUG MEDYCZNYCH. Polsko, dlaczego tego nie rozumiesz? Pozdrawiam, Pielęgniarka.

  Polubienie

 7. Anonim
  18 marca 2020

  MY ŁOMŻYNIACY BŁAGAMY O POMOC
  ŻADNE MEDIA NAS NIE WSPIERAJĄ, NIKT Z WŁADZ NIE CHCE NAS SŁUCHAĆ I POMÓC .., WSZYSCY ROBIĄ Z ŁOMŻYNIAKÓW KOŁTUNÓW I NIEEMPATYCZNĄ HOŁOTĘ , A MY TYLKO PROSIMY O OPIEKĘ ZDROWOTNĄ, TO NAM GWARANTUJE KONSTYTUCJA. WSZYSTKIE MEDIA KŁAMIĄ, UCINAJĄ WYPOWIEDZI, PRZEKSZTAŁCAJĄ MANIPULUJĄ.1. Od wielu lat do takich sytuacji w województwie podlaskim był przygotowywany szpital uniwersytecki zakaźny w Białymstoku a mają 5 szpitali. Oni mają nawet podziemne przejścia łączace ze szpitalem uniwesytecki … na ewentualnoś epidemi Od początku ten szpital był przygotowany zgłoszony. Lekarze zastrajkowali wiec wojewoda w nocy zmienił decyzję i nas łomzyniaków wystawił jako mięso armatnie. Od momentu, kiedy koronawirus zbliżał się do naszych granic, lekarze tam pracujący byli szkoleni, sprzęt był tam lokowany, środki bezpieczeństwa były tam zwożone z całego województwa.
  2. Łomża ma tylko i wyłącznie 1 (JEDEN) szpital, którego utrata spowodowała już ofiary … ludzie byli wypisywani w pośpiechu, pisano im że stan sie poprawił, ze wyleczeń … pacjenci byli przerażeni, płakali, teraz są sami sobie pozbawieni i w domu są bez pomocy medycznej. Zostały jednostki które przetransportowali do innych szpitali a już pierszego dnia 2 osoby transpotrowane do Zambrowa zmarły. W domu ludzie w cięzkim stanie umierają sami, bo nie ma karetki, nie ma pomocy ofiary w ludziach. Wyobraź sobie, że w twoim mieście likwidują jedyny szpital i musisz jeździć po małych szpitalach powiatowych, które są przepełnione i nie chcą przyjmować nikogo z zewnątrz. Kobieta w zagrożonej ciąży była w 2 i jej nie przyjeli. Wyobraź sobie sytuację gdy ty lub ktoś tobie bliski ma zawał lub poważny wypadek, gdzie każda minuta gra olbrzymią rolę, a karetka musi dowieźć do szpitala oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów.
  3. Lekarze nie odmówili opieki nad wirusem, mieli przygotowaną 1 izolatkę. ale poza tym szpital w Łomży w najmniejszym stopniu nie był przygotowany na tą sytuację. Wszystkie środki osobowe, finansowe i sprzętowe są w szpitalach w Białymstoku, w które województwo pchało pieniądze przez lata a o szpitalu w Łomży nikt nie pamiętał.
  Lekarze w Łomży nie zostali w żaden sposób przeszkoleni do tej sytuacji, tylko zostali postawieni przed faktem dokonanym w nocy
  4. Szpital nie jest technicznie przygotowany, ma jedno przyłącze wodociągowe i nie posiada własnej oczyszczalni do takich sytuacji, więc zakażone ścieki trafią do ogólnej sieci. a nam się mówi ze przyjedzie samochód – oczyszczalnia zewnetrzna????
  5. Decyzja wojewody była mocno polityczna – nienawidzi Łomży, traktuje ją jak piąte koło u woza, bo wybrała niepisowskiego prezydenta!!!!!!!
  A PISOWSKIE WŁADZE NA KTÓRE DUŻA CZĘŚĆ MIESZKAŃCÓW GŁOSOWAŁ POZOSTAWIŁA SWOICH WYBORCÓW … KTÓRZY IM PODZIEKUJĄ PRZY URNACH … CI CO PRZEZYJĄ

  Polubienie

 8. Lomzyniak
  18 marca 2020

  W Łomży blokują jedyny szpital w mieście
  Te w oblizu 40km są już przepełnione
  To 120tys którzy korzystali z usług szpitala wojewódzkiego w Łomży maja teraz pozostać bez opieki medycznej lub czekać na karetkę która będzie jechała z Białegostoku ( ok 90km)
  Brak myślenia ma redaktor w toku myślenia i szukaniu sensacji

  Polubienie

 9. Krzysztof
  18 marca 2020

  Niestety mieszkańcy Łomży i okolic zostali bez POMOCY.
  Mieszkańcy Łomży nie boją się w większym stopniu koronawirusa niż reszta społeczeństwa.
  Problem jest zupełnie inny niż przekazują media.
  Ok.120.000 ludzi poprzez przekształcenie jedynego szpitala w Łomży na jednoimienny szpital zakaźny zostało pozbawionych podstawowej pomocy medycznej,podczas gdy stolica województwa ma kilka specjalistycznych szpitali. tak więc ludzie w nagłym zagrożeniu życia,udary ,zawały, wypadki komunikacyjne można dużo wymieniać będą transportowani do odległych o kilkadziesiąt km szpitali …a tu liczy się każda minuta.
  Co z rodzącymi,z chorymi dziećmi gdzie mamy się udać?
  Pomijam aspekt że szpital nie posiada śluz bezpieczeństwa ani podstawowych środków ochrony osobistej do walki z koronawirusem.
  Mamy dwóch lekarzy od chorób zakaźnych na cały szpital.
  „Łomżyniacy nie umrą na koronawirusa , umrą na brak podstawowej opieki medycznej.
  Mamy już „ofiary”w ludziach lecz nie są to ofiary koronawirusa.
  Krzysztof 🇵🇱

  Polubienie

 10. Łomża
  18 marca 2020

  Łomża 1 szpital -Bialystok 5 szpitali, z zawałem nie ma szans dojechać do Białegostoku. Z powodu zamknięcia szpitala w Łomży już 3 osoby poniosły śmierć i to nie z powodu koronawirusa.

  Polubienie

 11. matka
  18 marca 2020

  Mieszkam obok szpitala.Słyszałam codziennie sygnały karetek.W szpitalu przychodnie pełne ludzi, na terminy trzeba było się zapisywać.Co teraz ?Pozostawili ludzi bez opieki SKANDAL śledzie..Tego co podjął nieodpowiedzialnie taką decyzję pod Sąd.NIE DAMY SZPITALA.

  Polubienie

 12. Magda
  19 marca 2020

  Patologia ! Byłam za Łomża ale poprostu ludzie tak się ośmieszaja że głowa mala

  Polubienie

  • Justyna
   19 marca 2020

   Nikt się nie ośmiesza ,tylko walczy o to by w razie nieszczęścia mieć gdzie ratowć swoje życie ,a tego nas pozbawiono.

   Polubienie

 13. Krystyna
  19 marca 2020

  I to będzie szczęście, bo teraz do zawału jedzie straż pożarna 😥karetek jest zbyt mało, a jak odwożą pacjętów po 25km. do sąsiednich lub 80 km. do Białegostoku, to skutek jest taki, że na coronavirusa nikt nie umarł, a po ewakuacji szpitala jyż kilka osób.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 17 marca 2020 by in Bez kategorii.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 4 780 773 hits
%d blogerów lubi to: