życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Uprawniony do prac tajnych

Uwielbiam” tę partię PiS. Do jakiej byś szafy nie zajrzał, w każdej trup. A to jakiś prokurator stanu wojennego, a to jakiś sędzia, też z tego okresu. Jakbyś pracował w prosektorium. A najzabawniejsze jest to, że ta partia deklaruje nieustanną walkę z komunizmem. Chyba przez kolekcjonowanie  komunistów w swoich szafach.

tchórz

Obecny minister energetyki Krzysztof Tchórzewski  z PiS został w 1984 roku upoważniony przez SB do prowadzenia prac tajnych. Nie słyszałem, żeby SB mu te uprawnienia odebrała.

 Tchórzewski mówi, że nie współpracował tylko pracował n a kolei . – Po wprowadzeniu stanu wojennego PKP zostały zmilitaryzowane, stały się częścią wojska – twierdzi. – Wszystkie dokumentacje otrzymały różnego stopnia klauzule niejawne. W związku z tym jako p.o. Naczelnika Działu Elektroenergetycznego w Dyrekcji Rejonowej Kolei Państwowych w Siedlcach prowadziłem w swoim biurze kancelarię tajną.

tchorzewski-sb-1068x708

Może lepiej by było, żeby takich wyjaśnień nie składał, bo z nich wynika, że prowadził kancelarię tajną. Ja się nie czepiam, bo przecież wiadomo, że każdy obywatel w PRL-u, a zwłaszcza kolejarz był przez SB upoważniony do prac tajnych w tajnej kancelarii. Poza tym wierzę ministrowi, kiedy mówi, że nie współpracował, bo został pozytywnie zlustrowany przez samego Antoniego Macierewicza. Ciekawi mnie tylko, ilu jeszcze prominentnych polityków PiS-u Antoni zlustrował w taki sam, pozytywny sposób.

Tchórzewski twierdzi również, że prowadził  w latach osiemdziesiątych działalność opozycyjną. W 1987 otrzymał, ale o tym już nie wspomina, od komunistycznej Rady Państwa Srebrny Krzyż Zasługi. Widocznie za tą działalność opozycyjną.

Wszystkie te osiągnięcia wskazują, że Krzysztof Tchórzewski nadaje się na ministra w pisowskim rządzie. I popiera dobrą zmianę, która zmierza do tego, aby były tak jak za czasów jego młodości. Czyli dobrze.

12 comments on “Uprawniony do prac tajnych

 1. Anonim
  1 października 2017

  Brak słów…

  Polubienie

 2. Polak mały
  5 października 2017

  No (kolego)w stanie wojennym PKP,kopalnie i inne zakłady były zmilitaryzowane czyli tak w skrócie-nie wolno było się zwolnić z pracy,niewykonanie polecenia równe było niewykonaniu rozkazu i inne takie utrudniające życie ludzią o których widzę nie masz zielonego pojęcia, prowadzenie kancelarii tajnej nie było żadnym popieraniem władzy tylko poleceniem służbowym,krzyż zasługi dostawało się automatycznie za przepracowane lata-brazowy za 7lat nienagannej pracy,srebrny za15lat a złoty za25lat, były to symboliczne odznaczenie za które nie było innych przywilejów, więc trochę poczytaj zrozum a nie podniecaj się się wielką aferą i kolejnym trupem w szafie,hehe

  Polubienie

  • nizki
   10 października 2017

   Bzdury Waść gadasz
   W Polsce żadnego odznaczenia nie dostawało się „z automatu” (może poza „Odznaką Grunwaldzką”, którą otrzymywali chyba wszyscy polscy uczestnicy walk II Wojny Światowej).
   Wystarczyłoby być „nie po linii partii” albo „niepewnym ideowo”, aby na takie odznaczenia jak krzyże zasługi się nie załapać.

   Polubienie

  • kredek
   20 października 2017

   Moi rodzice przepracowali w PRL-u po 30 lat, ja 8. Nikt z nas nie dostał żadnego krzyża. Chyba że na drogę

   Polubienie

  • Marek Malinowski
   14 lutego 2019

   No, mały Polaku się popisałeś znajomością PRL-u. Ja nie dostałem odznaczenia za 5, 10, 15, 20,25, 30 lat pracy w jednym państwowym zakładzie. Nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy w wysokości ok. połowy wypłaty. Nasz zakład też był zmilitaryzowany w stanie wojennym. Tajną komórką wojskową mógł kierować tylko zasłużony PZPR-owiec, lub współpracownik bezpieki. Nie zakłamuj więc historii komuchu.
   .

   Polubienie

 3. Anonim
  21 października 2017

  Pan Tchórzewski jest osobą krystaliczną, a jego działalność w okresie PRL była związana z mocno zakonspirowaną działalnością na rzecz Solidarności. On też był tak zakonspirowany, aż sam tego nie wiedział!

  Polubienie

 4. Bogusława Klamann
  21 października 2017

  a od kiedy medale za wypracowane lata dawała Rada Państwa co najwyżej zakład pracy w którym to się przepracowało i to najwyżej papierowy dyplom żaden medal

  Polubienie

 5. Anonim
  22 października 2017

  Ja rozpoczołm pracę w 1966 czyli za Gomułki przepracowałem 49 lat do 2014 i nikt mi nie dał żadnego odznaczenia widocznie zapomnieli lub przeoczyli moją osobę

  Polubienie

 6. Zenek
  18 grudnia 2017

  Co ma dopuszczenie do tajemnicy państwowej do współpracy z SB? Za komuny każdy większy zakład pracy miał kancelarię tajną. Kancelarie były tajne, bo zajmowały się dokumentami niejawnymi. Sam fakt istnienia tych kancelarii był powszechnie znany. Wielu członków „Solidarności” miało uprawnienia do pracy z dokumentacją niejawną. Fakt, że część z nich za swoją działalność była tych uprawnień pozbawiana. Poza tym paszporty też wydawała SB. I co, w związku z tym każdy kto otrzymał paszport był współpracownikiem służb?

  Polubienie

 7. Jacek
  16 lutego 2019

  No proszę kolejny zasłużony,bierny,mierny ale wierny „działacz”opozycji,gwiazda pis.Zlustrowany przez Maciara(kolejny „zasłużony),nie byłoby bardziej wiarygodnie,jak zlustrowal by ciebie kot J.Kaczynskiego.W to bym uwierzył.Wy to jesteście biedni,szkoda mi was.Tacy chcecie byś prawi,silni,wojownicy a tu kicha.Zwykli kapusie,miernoty komunistycze.Ale wśród kolesi,komuchow to jesteś ktoś.Działacz pis komuszek klamczuszek.

  Polubienie

 8. Anonim
  17 lutego 2019

  Szafy Koalicji antypisowskiej nie somykały się, bo wyciekało z nich Ubecko-Sbeckie łajno!

  Polubienie

 9. Marcin P (@ElektruxP)
  17 lutego 2019

  Pan Tchórzewski dostał dostęp w 1984 kiedy już dawno było po stanie wojennym, więc bzdury gada.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 28 września 2017 by in obyczaje, polityka, Polska, Polska Ludowa, PRL.

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 4 361 727 hits
%d blogerów lubi to: