życie umysłowe

Najlepszy blog o rzeczach oczywistych. Niby oczywistych

Zdjęcie do peerelowskiego paszportu

Po ojcu powinien nazywać się Kardaszewski. Ale nie nosi nazwiska po ojcu. Ma je po człowieku, który zmarł na wiele lat przed jego narodzeniem. Jako nieślubne dziecko, dostał nazwisko po mężu matki. Mąż  matki nazywał się Rydzyk.

z14596611EN

 

Franciszek Rydzyk siedział razem ze swoim przyjacielem Bronisławem Kardaszewskim za okupacji w obozie niemieckim. I miał mu przekazać misję do wypełnienia. Poprosił Kardaszewskiego, żeby zaopiekował się jego żoną, jeśli nie przeżyje obozu. W 1941 roku Franciszek Rydzyk zmarł. Kardaszewski przeżył i wypełnił misję. Nigdy się z żoną Rydzyka nie ożenił, ale się nią zaopiekował. W 1945 urodził się Tadeusz.

Jest połowa lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Na prezentowanym zdjęciu Tadeusz Rydzyk jest już zakonnikiem, ale występuje w cywilnych ciuchach. Takie zdjęcie dołączył do podania o paszport.

O jego zamiarach nie wiedzą władze zakonu redemptorystów. W 1986 roku Tadeusz Rydzyk dostaje z kontrolowanego przez SB biura paszportowego paszport i bez zgody zakonu wyjeżdża do Niemiec.

Pobyt za granicą to tajemnicza karta jego życiorysu. Nie wiadomo dokładnie, co tam robił. Pojawiał się i znikał. Wiadomo, że w pewnym momencie dołączył do pielgrzymki do Watykanu i tam dostał się na audiencję do Jana Pawła II. A niewiele dni później, podczas powrotu do kraju wysiadł z autokaru na granicy austriacko-czeskiej i… przepadł na pół roku. Nikt nie wiedział, co się z nim stało.

W 1987 nagle zjawił się w Polskiej Misji Katolickiej w Monachium. Pracował tam jego przyjaciel jeszcze z klasztoru w Braniewie ojciec Jerzy  Galiński. Tak opowiadał on o tym spotkaniu wiele lat później w „Gazecie Wyborczej”: „Był roztrzęsiony. Zachowywał się bardzo dziwnie. Miotał się po pokoju jak lew w klatce, krzyczał, gestykulował, nie kończył żadnego zdania. Wyglądał jak człowiek w kolosalnym kryzysie. Błagał mnie o pomoc.

Powiedział mi, że przez te pół roku był u jakiegoś ewangelickiego pastora w Norymberdze. Ten duchowny dawał mu podobno wikt i opierunek. Przede wszystkim jednak ów pastor miał załatwić mu legalny pobyt w Niemczech. „Pożarliśmy się z tym księdzem – mówił. – Wyrzucił mnie i wciąż nie mam zezwolenia na pobyt (…). Niech ojciec mi pomoże załatwić azyl polityczny.

– Tadziu! – powiedziałem. – Po pierwsze, powinieneś wrócić do kraju i załatwić sprawę z zakonem. Oni nie wiedzą, co się z tobą dzieje. A jeśli chcesz azyl, to powiedz, jakie masz do tego podstawy”.
– Zaczął wtedy opowiadać jakieś banialuki.  – Mówił, że nie może wracać, bo będzie prześladowany. „

Ale wrócił, mimo że jego paszport już dawno stracił ważność. W 1988 roku zjawił się w konsulacie PRL w Kolonii z prośbą o nowy dokument. I go dostał. Do Polski wrócił w 1991 roku. W głowie miał już gotowy plan, jak  stworzyć, sfinansować i zarządzać Radiem Maryja

78 comments on “Zdjęcie do peerelowskiego paszportu

 1. larysa
  11 kwietnia 2017

  Hohsztapler

  Polubione przez 1 osoba

 2. Jajaja
  11 kwietnia 2017

  Dlaczego zniknął z autokaru?bo wziął od pasażerów dolary, mówiąc ze potrzebuje na paliwo ktore sie kończy. Po prostu ich okradł. Jak widac kk kradnie nie tylko w białych rękawiczkach udając ze chodzi o odpusty itp ale tez pojedynczy księża kradną. Ten tak zaczął swoja karierę businessmana. W koncu pierwszy milion trzeba ukraść

  Polubione przez 1 osoba

  • Asia
   11 kwietnia 2017

   Bredzisz!

   Polubienie

   • xxx
    25 lipca 2017

    nie do konca

    Polubienie

   • Halina Lewicka
    24 października 2017

    A skąd Pani wie????? Bo ja wiem…sprawa była głosna i to jest niestety prawda…ten wasz ukochany Rydzyk to zwykły złodziej i oszust….w tym artykule nie wszystko jest opisane!!!

    Polubienie

  • Kazik Kotowicz
   24 października 2017

   K.K.ROBI PRZEPUSTKĘ DO NIEBA ZA PIENIĄDZE

   Polubienie

 3. Ja
  11 kwietnia 2017

  Złodziej okradł ludzi w tym autokarze z dolarów

  Polubienie

 4. Ewa Ostałowska
  11 kwietnia 2017

  Cwaniak od najmłodszych lat.

  Polubione przez 1 osoba

 5. a.s
  11 kwietnia 2017

  Większość narodu wie zastanawiam się tylko dlaczego nic nie mówią pozwalają mu tak bezkarnie działać

  Polubienie

  • Anonim
   11 kwietnia 2017

   Bo fiuty katolickie Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Oto dlaczego.

   Polubione przez 1 osoba

   • Chriss
    11 kwietnia 2017

    zegarek kolego, zegarek!

    Polubione przez 1 osoba

   • pantado
    25 października 2017

    panu buku świeczku a sobie ogórek ,,,

    Polubienie

  • baca z murzasichla
   24 października 2017

   O pedofilach tez wiedzą po parafiach a mimo to idą w zaparte.

   Polubienie

 6. Emma Borowiec
  11 kwietnia 2017

  Szemrana postać.

  Polubienie

 7. Barbara Cerazy
  11 kwietnia 2017

  sekta rydzyka smyka i złodzieja,u mnie na wsi mieszka rodzina rydzyków powiązana z tym złodziejem,

  Polubienie

 8. wernyhora
  11 kwietnia 2017

  SB zgodziła się wydać mu paszport? Tak za nic?

  Polubienie

  • Anonim
   24 października 2017

   W SB nie ma sentymentów i nic za darmo.

   Polubienie

   • Omega
    26 października 2017

    Lato 1967 r. jest okresem, w którym pozostaję z Adamem Michnikiem w wielkiej zażyłości. Opowiadał mi on w tym czasie [różne rzeczy] o sobie. Dwie z tych opowieści zasługują na uwagę.
    W czasie jednej z rozmów o swej podróży zagranicznej powiedział, że zwiedził wiele krajów i wszędzie przed nim stały drzwi otwarte, co było następstwem listów polecających. Bliższych szczegółów o tych otwartych drzwiach i listach polecających nie podawał. Zauważyłem, że Michnik starał się okrywać tajemnicą szczegóły związane z jego pobytem za granicą, a kiedy coś na ten temat ujawnił, to było to następstwem tzw. wygadania się. Tak np. przy okazji opowieści o jakimś romansie zagranicznym napomknął, że wiódł dysputy w Monachium z Tadeuszem Nowakowskim, pracownikiem redakcji literackiej Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W innym miejscu, przy innej okazji mimochodem o swojej całonocnej rozmowie w Rzymie ze Zbigniewem Brzezińskim, wówczas ekspertem rządu USA do spraw Europy Wschodniej. […] ( z zasobow IPN) jJak z powyzszego cytatu wynika SB paszporty dawala i to w czasach mrocznego siermierznego gomulkowskiego socjalizmu przy ktorym czasy Jaruzelskiego to byla „kaszka z mlekiem”

    Polubienie

 9. Anonim
  11 kwietnia 2017

  tajny ubek i to wyjaśnia wszystko

  Polubienie

 10. Anonim
  12 kwietnia 2017

  Jakie społeczeństwo tacy księża, lekarze, politycy,
  itd

  Polubienie

 11. Miroslaw Machniewicz
  12 kwietnia 2017

  Cóż, mamy za dużo debilów wśród naszych rodaków….

  Polubienie

 12. X3D
  12 kwietnia 2017

  Zapytajcie Janusza Paszkowski ego co robił w Niemczech.

  Polubienie

 13. szczurolap
  12 kwietnia 2017

  Karaszewski! Rydzyk ty nazwiska swego ojca się wstydzisz!!!??? Jesteś dwulicowym oszustem i jeżeli jest piekło to tam się tobą zaopiekuja👿

  Polubienie

 14. nanana
  12 kwietnia 2017

  Jest Wielka Noc ukrzyzować , ukrzyżować a póżniej spalić co by nie zmartwystał

  Polubienie

 15. Mario
  12 kwietnia 2017

  SB go prowadziło czy KGB? bardziej KGB

  Polubienie

 16. eis
  14 kwietnia 2017

  nie wiadomo co robił przez ł roku? tyle między innymi trwają szkolenia szpiegowskie, tylko kto go kupił?, oto jest pytanie

  Polubienie

 17. Anna
  1 Maj 2017
 18. Mariusz
  24 października 2017

  kiedyś natrafiłem na info. że R. w Niemczech były słuchaczem kursu prowadzonego przez Instytut Schillera – a ten mocno śmierdzi KGB. Gdy poczytałem trochę o naukach, jakie krzewi ten instytut – o gospodarce, spiskowe teorie o tym, kto rządzi światem (wiadomo) to bardzo podobne rzeczy opowiadał R. oczywiście nic z tego nie rozumiejąc. Nikt nie podejmuje tego wątku, brzmi spiskowo, ale biorąc pod uwagę obsesyjną nienawiść r. do UE, jak lew walczył, żebyśmy nie wchodzili w jej struktury to komu to byłoby na rękę, a teraz kto rozbija UE. Rosja już nawet sie nie kryje że sponsoruje partie antyeuropejskie. Wszystko sie dziwnie dobrze składa w całość

  Polubienie

 19. Magda Kotowska
  24 października 2017

  Nie powtarzajce pomowien i nie sprawdzonych rzeczy. Powolujecie sie na GW i to ma byc autorytet godny na powolywanie sie??? Przeciez na O. Rydzyka ukazuje sie mnostwo paszkwili, to nic nowego. Nawet gdyby pojedyncze cytaty byly prawdziwe to wydarte z kontekstu nie maja zadnych wartosci wiarygodnosci. Pozatym jako katolicy wiemy, ze na kaplana nie wolno obgadywac i oczerniac, bo jest nastepca Chrystusa. Jako katolicy powinnismy tez wiedziec, ze niezbadane sa wyroki i drogi boskie do zbawienia czlowieka. Pan Leszek Dakowicz tez przebyl kreta droge do pana Boga, ale Pan sie nim posluguje do wielkich dziel np „rozanca do granic”….

  Polubienie

  • Anonim
   24 października 2017

   Marta Kotowska Jak to „Kapłana nie wolno obgadywać i oczerniać, bo to następca Chrystusa….Kobieto bredzisz utożsamiając byle jakiego klechę z Chrystusem. To jakieś bałwochwalstwo gdyż same świecenia lub przynależność zakonna nie robi z człowieka świętego a jego życie, wiara i postępowanie… Ten redemptorysta ma uwikłaną, tajemniczą przeszłość a obecnie jest raczej businessmanem niż kapłanem nastawionym na wydzieranie pieniędzy – naszych pieniędzy z podatków żyjąc w luksusie, jeździ samochodami za setki tysięcy złotych i kpi z wdów, emerytów, rencistów wyłudzając od nich ostatnie grosze. To kanalia bez skrupułów pod płaszczykiem pobożnego mnicha, kaznodzieja.

   Polubione przez 1 osoba

  • Anonim
   24 października 2017

   kapłan następcą Chrystusa…a to paradne…

   Polubienie

   • Magda Kotowska
    24 października 2017

    odnosze cie do katechizmu, bo cos z ta edukacja szwankuje, co bredzisz – po co kaplanowi i w dodatku zakonnikowi pieniadze???
    Placiles o. Rydzykowi? to co masz pretensje do pieniedzy innych ludzi – to ich prywatna sprawa i moga robic co zechca ze swymi pieniedzmi…..prosze to respektowac!

    Polubienie

  • Incitatus
   24 października 2017

   lecz się na nogi. Na głowę już za późno. Pewnie wpłacałaś na stocznię….??

   Polubione przez 1 osoba

  • saski
   24 października 2017

   Chrystus nie był krętaczem i biznesmenam. Oto co różni rydzyka od Chrystusa.

   Polubione przez 1 osoba

  • Cezary Norkiewicz
   24 października 2017

   Czy w/g Rydzyk jest postacią krysztalowo czystą.
   Pewnie wiele faktów tu opisanych nie ma poparcia w dowodach, ale nie znaczy to, że tak nie było.
   Jadno ja wiem (co można sprawdzić!), że zbierał kasę na ratowanie stoczni gdańskiej i tych pieniędzy nigdy stoczni (stoczniowcom) nie przekazał.
   Jak inaczej to nazwać, jeśli nie KRADZIEŻ?
   Kanalia w czarnej sukience!

   Polubione przez 1 osoba

  • Magdalena Wojcik
   24 października 2017

   Jak ma być dobrze jak /po zdjęciu/ młodzi dają się robić w bambuko. Ten facet nie ma nic wspólnego z wiarą.!!!!

   Polubione przez 1 osoba

  • Anonim
   24 października 2017

   Pojebało Cię.

   Polubione przez 1 osoba

   • Matka Polķa
    6 marca 2019

    A ciebie to w szczekulności pojebało !!!

    Polubienie

  • Pisiory na księżyc
   24 października 2017

   Ja pierdolę….i przez takich debili jak p.Magda żyjemy w zacofanym,zaściankowym kraju,prowadzącego do krachu gospodarczo-ekonomiczno-edukacyjnego.

   Polubione przez 1 osoba

   • Magda Kotowska
    24 października 2017

    Po co ta wulgarnosc, wole byc pisorem i nie uzywac takich slow!

    Polubienie

   • Anya Melania
    28 marca 2019

    Takie poglądy biorą się z niskiej samooceny, nieudanego życia, braku celów i radości w życiu. Zdrowi i dojrzali ludzie nie daliby się wciągnąć w taką sektę, tylko ktoś, kto jest niewykształcony, ubogi emocjonalnie, nie potrafiący samodzielnie myśleć, po prostu słaby.

    Polubienie

  • Maria Krakowska
   24 października 2017

   Można być wierzącym…ale tak „pogwizdanym” ?

   Polubione przez 1 osoba

  • Bogdan Bylicki
   25 października 2017

   Mloda a debilna

   Polubione przez 1 osoba

  • Bolesław Skowronek
   25 października 2017

   Już bardziej chora nie bedziesz

   Polubione przez 1 osoba

  • Tomasz Holuj
   25 października 2017

   Pani Magdo , jest wystarczajaca ilosc swietnie udowodnionych materialow na kryminalna dzialalnosc ojca Rydzyka . Jest video na ktorym on prosi swoich wyznawcow o brawa dla Ambasady Rosji za to ze Rosja pozwala mu emitowac programy radja Maryja poprzez maszty , wlasnie w Rosji stojace . Sa materialy prokuratorskie , wezwania do sadu i masa innych

   Polubione przez 1 osoba

   • Anonim
    24 listopada 2019

    Ciekaw jestem czy on ma jakieś autentyczne święcenia? A może samozwanczy klecho !!!

    Polubienie

  • Elzbieta Adamowska
   25 października 2017

   ….następcą jest Papież ….księża są jak ministranci …pomocnicy . Co to znaczy obgadywać ? Jest wiele rzeczy do wyjaśnienia , jeżeli chodzi o ojca R , i nie jest on żadną świetościa…. za którą się uważa . Mam nadzieję , że w koncu ktoś ukróci jego działalność .

   Polubione przez 1 osoba

  • mas60
   25 października 2017

   To jest prawda o tym… oszuście, delikatnie mówiąc. A z tymi kapłanami to taka dziwna spraea jest: wmawiają baranom, że Boga reprezentują na Ziemi ale gdy zdarzy się, że ich sprawki (pijaństwo, cudzołóstwo, pedofilia, homoseksualizm) wyjdą na jaw, to oni są wrefy „tylko grzesznymi ludźmi”! Nie traktuj klechy jak Boga bo ci tego Bóg nie wybaczy…

   Polubione przez 1 osoba

  • Loki
   25 października 2017

   Szanuj ojca swego i matkę swoją, a nie jakiegoś pana rydzyka. Twój los pan rydzyk ma głęboko poza sferą swego zainteresowania. Plujesz na rodziców, nie szanujesz ich.

   Polubione przez 1 osoba

  • Pan Jarek Kaczorowski
   25 października 2017

   Babo opanuj się Rydzyk to antychryst męda jakich mało w tej czarnej mafii

   Polubione przez 1 osoba

  • dejaxu
   25 października 2017

   Kobieto napij się mleka,zjedz coś, bo zwyczajnie bredzisz. Jaka z Ciebie katoliczka, skoro wypisujesz takie głupoty?Kapłan następcą Chrystusa?! To bluźnierstwo. A co do różańca. Czy wiesz,że różaniec został wzięty od muzułmanów? Też tego nie wiesz. Zacznij myśleć i może trochę więcej czytać. Wtedy nie będziesz wypisywała głupot.

   Polubione przez 1 osoba

  • Anonim
   26 października 2017

   Może Pani zmieni leki bo coś niedobrze z rozumieniem rzeczywistości.Poza tym (tak piszemy poprawnie po polsku) taki „kapłan” nie jest żadnym autorytetem.No chyba że jest się płatnym trollem i za takie brednie dostaje się 1,50 zł chyba?

   Polubione przez 1 osoba

  • Anonim
   27 października 2017

   raczej się lecz

   Polubione przez 1 osoba

  • A
   28 października 2017

   Jeżeli ktoś opowiada innym ludziom jak mają żyć w zgodzie z jakimś bożkiem, a sam żyje całkiem inaczej, to tylko świadczy o tym, że dobrze wie, że ten bożek to tylko atrapa i nie ma powodu, żeby się obawiać jego zemsty. Ateizmu nauczyli mnie wielcy kościoła watykańskiego i ich długa lista łajdactw. Gdyby wierzyli w opowiadane bajki, obawialiby się takiego podłego życia. Ale skoro wiedzą że to bajki, to czego maja się bać? Żadne łajdactwo czy zbrodnia znana ludzkości nie była im obca, wszystko wypróbowali i im się podobało.

   Polubione przez 1 osoba

  • zdziwiony
   30 października 2017

   jakas ty kobieto glupia i zacofana,przez takich ludzi wlasnie kler nami rzadzi,poczytaj pisma sama troche i porownaj co klechy glosza,rusz rozum,a ksiadz to zawod jak kazdy inny jest i glupot nie gadaj

   Polubione przez 1 osoba

  • Lidia
   14 marca 2018

   Jest pani zwyczajnie jebnięta broniąc tego czarnego gnoja z Torunia, który okrada starych ludzi – ot co!

   Polubione przez 1 osoba

  • Ryszard Galik
   20 października 2018

   O kim Ty mówisz, Jezus żył ale za nim chodziło 13 dupków, którzy załapali się na dobre życie jak chodził; jak zaczęło się robić gorąco to się wypierali uciekali jak najdalej i tworzyli nowe księgi na wzór żydowskich a Ty teraz w to wierzysz w co Kler i R. nie wierzy bo jakby wierzył to by nie grzeszył: pazernością na kasę, na władze, obżarstwo, opilstwo i łajdactwo ( TO SĄ PUNKTY DEKALOGU ) PRZECZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!!

   Polubione przez 1 osoba

  • Grzesznik
   25 października 2019

   Kobieto ! Przemawia przez ciebie hipokryzja i obluda! Jestem katolikiem wierzącym i praktykującym i wstyd mi za dewotki i dewotów pani pokroju! To tacy codziennie prowadza Chrystusa na Golgote…

   Polubienie

 20. Gall Anonim
  24 października 2017

  Kurczę,ale się uśmiałem złodziej następcą Chrystusa.Kobieto lecz się na nogi bo na głowę to już za późno.

  Polubione przez 1 osoba

 21. KP
  24 października 2017

  CIEMNEMU LUDOWI NIE MA CO SIĘ DZIWIĆ WSZYSTKO KUPI A MOHEROWY BERET TAK UGNIATA ZE AŻ TO WSZYSTKO WIDAĆ I SŁYCHAĆ

  Polubione przez 1 osoba

 22. Ella Harren
  24 października 2017

  Magda Kotowska jak jestes katoliczka to przestan bluznic mowiac ze Rydzyk jest nastepca Chrystusa bo cie za to Pan Bog moze skarac.

  Polubione przez 1 osoba

  • Magda Kotowska
   24 października 2017

   Z nazwiska mozna wnioskowac, ze pani Polka nie jest – wiec mozna wybaczyc nieznajomosc katolickiej wiary….

   Polubienie

   • Aleks Dubois
    25 października 2017

    Ale że jak to ma się rozumieć? Że jeśli nie Polka, to nie katoliczka?
    Że katolicka wiara, to tylko dla Polaków ?!

    Zalecam wziąć długi rozpęd i puknąć się czołem o ścianę…
    Ciemna maso, ja mam francuskie nazwisko, a Polką jestem od urodzenia.

    I co?

    Polubione przez 1 osoba

   • Anonim
    3 grudnia 2017

    W pani rozumowaniu katolik to tylko Polak większej bzdury nie słyszałem.Brak u pani na ogólniej mówiąc …………………………….wiedzy.

    Polubione przez 1 osoba

 23. Ella Harren
  24 października 2017

  Co za jemnota

  Polubione przez 1 osoba

 24. anka
  25 października 2017

  Jeśli są ludzie , którzy byli świadkami przestępstw lub wykroczen Rydzyka to powinni o tym głosno mówić GŁOŚNO I NIE ANONIMOWO

  Polubione przez 1 osoba

  • Anya Melania
   28 marca 2019

   Anka, to wiadomo od dawna, tylko Ty się dopiero obudziłaś. Temat sto razy podejmowany w mediach, wywiadach. Nikt z tym nic nie zrobi, bo on rządzi wszystkimi, nie dociera jeszcze do Ciebie?? Wszyscy mu ciągną, bo mają z tego kasę.

   Polubienie

 25. Danuta Irena
  25 października 2017

  Rydzyk to oszust który po trupach dąży do władzy a poprzez Radio Maryja sieje Ewangelię Nienawiści Podzielił Polaków czego nie można temu delikwentowi darować Ponieważ to nie jest ksiądz ni pies ni Wydra

  Polubione przez 1 osoba

 26. Helena
  25 października 2017

  Zakonnik Rydzyk nosi nazwisko męża matki
  a nie ojca bo takie jest prawo.
  A z kolei to co robi tenze Zakonnik jest dwojakie
  To że buduje kosciol, szkole radio i telewizję to jest dobre. Dobre dopóki nie robi polityki.
  On nienawidzi Polski jaka jest.
  Nienawidzi inteligencji bo ta nim pogardza
  ON kłóci naród w imię Boga. A to jest zbrodnia
  To grzech też straszny bo mu prosty i głupi lud wierzy i wierzy też wladzy ktora on nsmascil

  Polubione przez 1 osoba

 27. Helena
  25 października 2017

  Zakonnik Rydzyk nosi nazwisko męża matki
  a nie ojca bo takie jest prawo.
  A z kolei to co robi tenze Zakonnik jest dwojakie
  To że buduje kosciol, szkole radio i telewizję to jest dobre. Dobre dopóki nie robi polityki.
  On nienawidzi Polski jaka jest.
  Nienawidzi inteligencji bo ta nim pogardza
  ON kłóci naród w imię Boga. A to jest zbrodnia
  To grzech też straszny bo mu prosty i głupi lud wierzy i wierzy też wladzy ktora on namascil

  Polubienie

 28. Anonim
  26 października 2017

  Szkoda się wysilać, mam już swój wiek i swoje wiem, powiem tylko jedno : Polacy powinni się szanować, bez względu na poglądy. Na konto nie wysyłam i na tace nie daje, mam inny pomysł na wydawanie mojej emerytury. Pozdrawiam i życzę uśmiechu na codzień. J. W

  Polubione przez 2 ludzi

 29. Anonim
  27 października 2017

  nie tylko jest zlodziejem,ale pedalem I pedofilem ludzie ktorzy go spotkali w Niemczech w latach 80-tych potwierdzaja to to jest bydle jakiego ta ziemia jeszcze nie nosila bo wykorzystuje biednych ciemnych I bogobojnych ludzi bez zadnych skrupulow zaslaniajac sie habitem

  Polubione przez 1 osoba

 30. Michał S
  17 marca 2018

  W imię ojca mojego, choć nie męża matki
  Modły takie zanoszę, panie urzędniku –
  Nad istotą i sednem rodzinnej zagadki :

  Choć nazwisko dostałem po panu Rydzyku –
  Kto inny był mym ojcem, którego nie znałem,
  Lecz dla mnie osobiście, to nie ma znaczenia, –
  Chcę dla moich wyznawców zostać ideałem,
  Jako wzór cnót niezbędnych do łaski zbawienia.

  Pan wie lepiej ode mnie, jak głupi są ludzie,
  Chętnie szybko uwierzą w największą głupotę,
  Jak zostałem poczęty, drugorzędna sprawa,
  Najważniejsze uzbierać jak największą kwotę.

  By biznes nie ucierpiał i kościół nie stracił,
  Bo tylko o pieniądze, przecież, tutaj chodzi,
  Reszta jest mało ważna, bylem się wzbogacił,
  Że nie płace podatków? Kogo to obchodzi?

  Pan Prezes to rozumie, Rząd mi przyklaskuje
  Prezydent na kolanach przede mną się kłania
  Przyznam, że bardzo dobrze się z tym wszystkim czuję,
  Traktując, jako wyraz wielkiego uznania.

  Kościół sam jest istotą tego interesu,
  Pan wie lepiej ode mnie, na czym to polega –
  Że Watykan i Toruń to centra biznesu
  I od tego działalność moja nie odbiega.

  Dlatego wizerunek mój, nie może stracić,-
  Na znaczeniu, powadze i autorytecie,
  Z tak głupiego powodu jak niewinna wpadka
  Tego, dzięki któremu, jestem na tym świecie.

  PiS jest moim sponsorem a Bogiem – Jarosław
  I w takiej sytuacji, nie istotne zgoła,
  Kto był prawdziwym ojcem (boże pobłogosław)
  W dowodzie proszę wpisać: „RYDZYK – SYN KOŚCIOŁA”.

  Polubione przez 1 osoba

 31. Blog emigracyjny
  25 marca 2018

  Dość szokujące, szczerze mówiąc. Ale rzeczywiście, już gdzieś o czymś takim czytałem. I żadnego procesu autorowi nie wytoczono.
  Zastanawiam się, dlaczego nikt z opozycji nic z tym nie robi, nie wykorzystuje tego.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Xenefont Brzęczyszczykiewicz
   9 września 2018

   …też wiem o tym…opozycja nic z tym nie zrobi, nie wykorzysta tego. Jest słaba w swych działaniach wobec uzurpatorów władz klerykalno-rządowych i Prezydenta klęczącego na pokaz. Jak zresztą wobec elektoratu wspierającego uzurpatorów i nawiedzonych wyznawców wiary, mających tyle wspólnego z Panem Bogiem, ile Tadeusz Rydzyk z Jego zaleceniami. Elektorat został kupiony i włodarze klerykalni docześni też, „kościół katolicki – również!!! .

   Polubione przez 1 osoba

 32. Anya Melania
  28 marca 2019

  Gdyby lud nie był taki tępy, to nie byłoby tych wszystkich skurwysynów. To nie wina polityków, że są u władzy, tylko każdego przeciętnego zjadacza chleba. To potomkowie chłopów pańszczyźnianych robią robotę, nie mają pojęcia co się wokół nich dzieje, są za głupi żeby właściwie ocenić rzeczywistość, łatwo dają się manipulować. Dzięki hołocie mamy taki system, bo nie myśli samodzielnie. Polacy, to naród o wyjątkowych cechach na tle sąsiadów, bardzo niedojrzały, o niewykształconych cechach przyczynowo-skutkowych, nie potrafiący operować emocjami, z ego zabijającym racjonale myślenie. Człowiek, który ma niską samoocenę, jest podatny na manipulacje, chce przynależeć do „silnych” środowisk, potrzebuje swojego przedstawiciela o wyrazistym charakterze, bo sam nie jest w stanie określić swoich poglądów a tym bardziej je wyrażać. Im człowiek słabszy, to do silniejszych chce dołączyć, lub tworzy zgrupowania takich niedojd życiowych jak np. młodzieżówki nacjonalistyczne. Co do elektoratu Rydzykowego, trzeba również zauważyć, że są to biedni, starzy, schorowani ludzie, którzy umierają ze zgryzoty. Ich życie było marne, nie zaznali w życiu zbyt wiele, przez kościół byli wstrzemięźliwi emocjonalnie przez całe życie, co odebrało im radość życia. Są pełni jadu, żalu, mają pustkę w życiu, nie mają co ze sobą zrobić. Bardzo często dla starej kobiety Bóg, Jezus, czy chociażby Rydzyk, są substytutem partnera, miłości, czegoś, czego nigdy nie doświadczyły, lub miały nieudane związki w życiu. Takie kobiety są często wykorzystywane przez księży na plebaniach do prac za darmo, usługują im całymi dniami, zajmują się kuchnią i wszelkimi innymi sprawami. Wnioski nasuwają się same-nasz naród potrzebuje porządnej terapii, bo żyją tu głównie chorzy ludzie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 10 kwietnia 2017 by in Bóg, fotografia, obyczaje, polityka, Polska, Polska Ludowa, PRL, religia, społeczeństwo, telewizja and tagged , .

Kategorie

Follow życie umysłowe on WordPress.com

Kategorie

Statystyki bloga

 • 4 369 093 hits
%d blogerów lubi to: